13 Temmuz 2024
 • Türkiye’nin en büyük karavan fuarına ziyaretçi akını

 • Türkiye’nin kendi alanında en büyük etkinliği olan İstanbul 4. Karavan ve Ekipmanları, Tiny House, Outdoor ve Kamp Malzemeleri Fuarı KARAVANİST, sona erdi. 9 gün boyunca açık kalan fuarı, 76 ülkeden 71.437 kişi ziyaret etti. Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından Karavan İmalatçıları ve Tedarikçileri Derneği (KAİTED) iş birliği ve Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu (UKKF) desteği ile düzenlenen fuar, 6-14 Ocak 2024 tarihleri arasında Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde karavan ve doğa tutkunlarını bir araya getirdi.

  Karavan ve doğa tutkunları hem karavan modellerine hem de Tiny House olarak adlandırılan küçük ev tiplerine yoğun ilgi gösterdi. Fuarda, motokaravan, çekme karavan, van tipi karavan, özel amaçlı araçlar, mobil hizmet karavanları, ticari karavanlar, 4×4, SUV araçlar, seyahat römorkları, elektrikle çalışan yeni nesil hibrit karavanlar, karavan iç dekorasyon ürünleri, güneş panelleri, uydu sistemleri, duş ve su sistemleri, karavan ve kampçılıkla ilgili A’dan Z’ye her türlü ürün, outdoor malzemeleri, kampçılık ürünleri ve tiny house modelleri sergilendi.

  Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, KARAVANİST Fuarı’nın 4. yılında aralıksız büyümesine devam ettiğini belirterek, “Geçen seneye göre yüzde 100 büyüme sağladık. Bu yıl 8 salonda 70 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirdiğimiz fuarımıza Türkiye’nin en önemli üretici ve ihracatçı firmaları katıldı” diye konuştu.

  Renkli etkinlikler düzenlendi

  Yurt içi ve yurt dışından sektörün en prestijli firma ve markalarını bir araya getiren fuar, geniş katılımcı yelpazesiyle turizm profesyonellerini, seyahat ve doğaseverleri en yeni karavan modelleriyle buluşturdu, renkli etkinliklere sahne oldu.

  Sektör, 500 milyon dolarlık bir hacme sahip

  Türkiye ekonomisinde önemli bir yer edinmeye başlayan karavan sektörü ve doğa turizmi için eşsiz bir tedarik merkezi olma özelliği taşıyor. Türkiye’de 800 karavan üreticisi faaliyet gösteriyor ve yılda 2 bin motokaravan, 20 bin çekme karavan üretiliyor. Sektörün ticaret hacmi 500 milyon dolar büyüklüğe ulaşmış durumda.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir