ALTIN 2.038,10-0,11%
BITCOIN 19566945,71%
29 Şubat 2024
İstanbul
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

VAN GENÇLERİ ESENYURT’A DAMGA VURDU

VAN GENÇLERİ ESENYURT’A DAMGA VURDU

Merkezi Esenyurt’ta bulunan Van Gençlik Derneği hafta sonu görkemli bir kalabalıkla açılışını gerçekleştirdi. Açılışa çok sayıda siyasi parti temsilcileri ve STK yöneticileri katıldı. Van Gençlik Derneği Başkanı Hakan Aktaş konuşmasında, “Van ilimizin örf ve adetlerini mega şehir İstanbul’da yaşatmaya çalışırken, kentimiz Esenyurt’un problemlerinin çözülmesi adına yerel yöneticilerimizle işbirliği içerisinde olmayı hedefliyoruz” dedi.

ABONE OL
7 Şubat 2024 13:18
VAN GENÇLERİ ESENYURT’A DAMGA VURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kısa bir süre önce Vanlı gençler tarafından Esenyurt’ta kurulan Van Gençlik Derneği Esenyurt’ta bulunan merkezinin açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi. Genç girişimci Hakan Aktaş Başkanlığında kurulan derneğin açılışına; milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, belediye başkan adayları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, Vakıf ve STK başkanları, iş adamları, sanayiciler, mahalle muhtarları, gazeteciler ve çok sayıda önemli isim katılarak destek verdi.

HAKAN AKTAŞ: BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Açılış konuşmasını Van Gençlik Derneği kurucu başkanı Hakan Aktaş, “Sevgili hemşerilerim, sevgili misafirlerimiz Van Gençlik Derneği açılışına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bizler bu derneği kurarken gerçekten zorlu bir süreçten geçtik. Arkadaşlarımızla yaklaşık 3 yıldır bu derneğin kurulması için önemli adımlar attık. Tüm bu çalışmalar sonrasında yaklaşık 2 ay önce ekibimizle bu oluşumu resmileştirme kararı aldık. Bugün burada hep birlikte derneğimizin resmi açılışını gerçekleştirmiş olacağız. Van ilimizin örf ve adetlerini mega şehir İstanbul’da yaşatmaya çalışırken kentimiz Esenyurt’unproblemlerinin çözülmesi adına yerel yöneticilerimizle işbirliği içerisinde olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Esenyurt’a yakışır, kentin sorunlarını bilen ve çözüme kavuşturmak için yerel aktörlerle sağlıklı iletişime girecek bir kadro oluşturduk. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Vanlılar artık Federasyonu, VAKFI, Gençlik Derneği ve diğer derneklerimizle bir bütün, bir aile olmuştur. Bu aile Esenyurtta siyasette ve ticarette var olmayı sürdürecektir. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin” dedi.

VANLI SİYASETÇİLER BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI VERDİLER

Vanlı gençlerin her daim yanında olan ve onlara maddi ve manevi her türlü desteği veren CHP meclis üyesi Okan Çiftçi konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verirken, “Bugün burada olmak gerçekten gurur verici. Vanlı gençlerimiz güzel işler başarmaya devam ediyor. İnşallah hep birlikte hem hemşerilerimiz için hem de Esenyurt için başarılı çalışmalara imza atacaklar. Rabbim yardımcıları olsun” dedi. Vanlı iş adamı Murat Özden yaptığı konuşmada açılıştan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ‘Büyük bir aile olduğumuzu tüm Esenyurt halkına gösterdik. Açılışın büyük ilgi görmesi bunun göstergesidir. Vanlılar olarak son dönemde siyasette ve ticarette güçlü ve iyi bir süreç yaşıyoruz. Dilerim bu başarımız artarak devam eder. Emeği geçen dernek başkanı ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

FATİH YAĞIZ: VANLILAR YOK SAYILAMAZ

Van Dernekler Federasyonu Başkanı Fatih Yağız konuşmasında, Esenyurt ilçemizde hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, yöresel kültürümüzü yaşatmak amacıyla derneğimizi gençlerimiz hayata geçirdi. Esenyurt’tabirçok sanayici ve iş adamı hemşerimiz bulunmaktadır. Ekonomiye de ciddi katkılar sunmaktadırlar.  Bu bölgede yaşayan hemşerilerimiz arasında sosyal bağları pekiştirip, sosyal yardımlaşma ve dayanışma sağlamak için çalışmalara hep birlikte imza atacağız. Vanlılar artık seçmen sayısı ile Esenyurt’ta ilk sırada yer almaktadır. Dilerim siyasi partiler bu gerçeği göz önünde bulundurur ve Vanlıları yok saymaya kalkışmaz” dedi.

HÜSEYİN ERGİN: VAN GEÇLİK DERNEĞİ YÖNETİMİNİ KUTLUYORUM

Derneğin merkez açılış töreninde konuşan CHP Esenyurt ilçe başkanı Hüseyin Ergin, Esenyurt’ta yaşanan birlik ve beraberliğin her zaman bu tür dernek oluşumlarıyla devam edeceğini belirtti. Ergin, ayrıca “Yeni bir ilçede yeni oluşumlarla birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyoruz. Esenyurt Van Gençlik Derneği de bu oluşumlardan biridir. Dernek sorumluluğunu üstelenerek Esenyurtlular ve Vanlılar için adım atan yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. Derneklerimize olan desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

HAMİT ÖNCÜ: VAN GENÇLİK DERNEĞİ İLE GURUR DUYUYORUM

Açılışa katılan AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Hamin Öncü, “Kıraç’ta öğretmenlik yaparken yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin bugün burada aktif görev üstlenmesi beni gururlandırdı derken, ‘Demek ki çok değerli ve güzel bir gençlik yetiştirmişiz. Her birini yakından tanıdığım öğrencilerimizin yer aldığı Van Gençlik Derneği Esenyurtumuza hayırlı olsun. Belediyeyi aldığımızda birlikte kentimiz için çok önemli projelere imza atacağız. Başta Hakan Aktaş olmak üzere tüm yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

SEYİTHAN İZSİZ: BİRLİĞİNİZİ BOZMAYA ÇALIŞANLARA İZİN VERMEYİN

Açılışa katılan İyi Parti Milletvekili Seyithan İzsiz, gençleri birlik ve beraberlikleri için tebrik ederken, “Gençlerle sürekli istişare halindeyim. Gençlik derneği yok bunu kurmak istiyoruz, şimdi derneğimizi kurduk sizde açılışına gelir misiniz? Bende hem kendilerini tebrik ettim, mutlaka aranızda olmak istiyorum dedim. Bu günde bu güzel derneğimizi açıyoruz. İnşallah hayırlı hizmetlere vesile olacaktır. Bir yere gidildiğinde, bir hizmet isteneceğinde, bir görüş ifade edileceğinde sivil toplumun çok büyük önemi vardır. Bireysel olarak bir yere gidip bir şey isteyemezsiniz ama Genç Vanlılar olarak sivil toplum olarak başka derneklerle her yere gidip her şeyi talep edebilirsiniz. Bu çok önemlidir Vanlı gençlerimizin burada sivil toplum organizasyonlarında kendilerini ifade etmeleri oraya katılmaları önemlidir. İlçelerimize ve Vanlılara yapılacak bir hizmette her zaman en ön safta duracaklardır. Sakın aranıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara izin vermeyin. Tek yumruk olun, bir birinizin arkasında durun ve kalıcı olmaya gayret gösterin” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: