ALTIN 785,69-0,29%
BITCOIN 5079761,39%
14 Ocak 2022
İstanbul

AZ BULUTLU

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vehbi Orakçı: Gazeteci toplumu güçlü kılar

Vehbi Orakçı: Gazeteci toplumu güçlü kılar

AREV Vakfı Başkanı Vehbi Orakçı 10 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basınla bir araya geldi. Orakçı: 'Bilgi çağında, bilgiye, emeğe her zamankinden daha çok değer vermemiz gerekiyor' dedi.

ABONE OL
14 Ocak 2022 12:08
Vehbi Orakçı: Gazeteci toplumu güçlü kılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelen AREV Vakfı Başkanı Vehbi Orakçı, gazetecileri her zaman çok önemsediğini söyledi. Orakçı, “Bugün dostlarımızla, gazeteci arkadaşlarımızla bir araya gelmek istedik. Maalesef ülkemizde her çalışma grubunun bir takım zorlukları var. Medya çalışanlarımızın da gazetecilerimizin de yaşadıkları zorluklar var. Biz istiyoruz ki her biri diğer tüm sektörlerdeki çalışanlar gibi rahat olsunlar, asgari seviyede değilde onun üstüne bir yaşam standardına sahip olsunlar. Bu bizim en büyük hayalimizdir. Ülkemizin farklı katmanlarının önce iş ortamında sonra sosyal ortamda sonra siyaset ve hayata dair farklı alanlarda üretmesi geçime bağlıdır. Bir insanın aş ve iş kaygısı varsa o insandan verim alamazsınız, o insandan üretim anlamında sağlıklı bir şey bekleyemezsiniz. Dolayısıyla herkesin hak ettiğini alması, asgari değil onun da ilerisinde bir seviyede yaşam standardına sahip olması gerektiğini düşünüyoruz. Bugün bilgi toplumundayız. Bilgi çağında, bilgiye, emeğe her zamankinden daha çok değer vermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Gazeteci toplumu güçlü kılar

Günümüzde sosyal medyanın aktif olarak kullanıldığına ve bu nedenle çok sayıda yalan haber ile yanlış bilginin olduğuna dikkat çeken Orakçı, “Artık sosyal medya var. İnsanların her konuda fikir edinebilmesi için yeterli ortama sahibiz. Bu ortamda gazeteciler de insanların doğru bilgiyi alması, doğru haberi almasına vesile oluyor. Bir insanın gazetecileri ne kadar cesur olursa o toplumda karanlık o denli azalıyor. Yoksulluk ifşa olur, suç ifşa olur ve iyilik kazanır. Fakat karanlıkların üstüne gitmek yerine gazeteciler de karanlığa ortak olursa o zaman ülkemiz kötüye doğru gider. O nedenle gazeteciler hayati bir öneme sahip. Benim basına olan ilgim, saygım ve sevgim her zaman devam eder. Basının güçlü olması kamuoyunu da güçlü kılar. Bu da hem topluma hem devletimize güç verir” dedi.

Erken kayıt dönemi başladı

Anaokulu, ilkokul, ortaokul fen ve Anadolu lisesi eğitimi veren AREV Okulları’nda Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı ise yaptığı açıklamada: “AREV Okulları’nın kuruluşundan bugüne muazzam bir başarı grafiği çizdi. Eğitim, kültürel ve sportif alanlarda öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve eğitim kadromuzun gayretleri ve ürettiği değerler, sağladıkları başarılar bizlere onur veriyor. Çocuklarımızın bireysel alanlarda, takım sporlarında, şiir, kompozisyon ve robotik çalışmalar gibi alanlarda sağladıkları başarılar bizi de mutlu ediyor. Kurumumuzun bu başarıları, geliştirmek için bizleri daha çok motive ediyor. Amacımız AREV Koleji’nin de kalitesini her geçen gün yükseltmek” dedi.
AREV Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı şöyle konuştu: “Pandemi döneminde her kurumun olduğu gibi eğitim kurumlarının da ciddi anlamda sıkıntıları oldu. Bizlerde bu sıkıntıları velilerimize, öğrencilerimize aktarmadan aşmaya çalıştık. Okulumuzda yeni dönem için kayıtlar başladı. Bugün özel okullarda yapılan ortalama fiyat artışları yüzde 36 civarında. Bu sıkıntılı günlerde bizlerde üzerimize düşeni yapmak için fiyat artışını yüzde 30’un altında yaptık.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.