ALTIN 969,49-2,26%
BITCOIN 344122-4,07%
25 Nisan 2022
İstanbul
28°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Haber içi üst reklam
‘Yaşayan Fikirler Atölyesi’nde öğrenciler fikirlerini anlattı

‘Yaşayan Fikirler Atölyesi’nde öğrenciler fikirlerini anlattı

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Yaşayan Fikirler Atölyesi”nde yer alan 11 grup, Kurumumuzun stratejik amaçları, hedefleri ve faaliyetleri ile Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına hizmet etmek üzere hazırladıkları projelerin sunumunu yaptı. Öğrencilerin çalışmalarını dinleyen jüri üyeleri de belirlenen kriterler doğrultusunda ön değerlendirmelerde bulundu.

ABONE OL
25 Nisan 2022 20:39
‘Yaşayan Fikirler Atölyesi’nde öğrenciler fikirlerini anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Haber içi üst reklam

Bağcılar Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği; gelişmeye açık, yenilikçi fikir ve girişimlerine destek arayan ve yönetişimi geliştirerek gençlerin yerel yönetime katılmalarını hedefleyen “Yaşayan Fikirler Atölyesi” projesinin ikinci etabı yapıldı. Bağcılar Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen “Ön Değerlendirme” programına 68 öğrenciden 11 grup ve alanında uzman jüri üyeleri katıldı.

El Harezmi, İbn-i Heysem, Cezeri, Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Katip Çelebi, Farabi, Biruni, İbn-i Haldun, Piri Reis ve Hezarfen isimli gruplar, Birleşmiş Milletlerin (BM) Sürdürebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan “Yoksulluğa Son”, “Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam”, “Nitelikli Eğitim”, “Temiz Su ve Sanitasyon”, “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme”, “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar”, “Sorumlu Tüketim ve Üretim”, “İklim Eylemi”, “Karasal Yaşam”, “Barış Adalet ve Güçlü Kurumlar” ile “Amaçlar İçin Ortaklıklar” başlıklarını da içerecek şekilde hazırladıkları sunumlarını gerçekleştirdi.

11 madde üzerinden değerlendiriliyor

Heyecanlı oldukları görülen öğrenciler, hazırladıkları projeleriyle jüri üyelerini ikna edebilmek için gayret gösterdi. Jüri, projeleri sürdürülebilir kalkınma amaçlarına uygunluk, belediye misyonu, vizyonu, amaçları, hedefleri ve değerlerine uygunluk, sağlayacağı faydalar, bütçe öngörüsü, proje risklerinin tanımlama düzeyi gibi 11 maddelik değerlendirme kriterleri üzerinden ele aldı.

Değerlendirmenin ardından başarılı olan proje sahiplerine ödülleri Gençlik Haftası’nda Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’in de katılacağı törenle verilecek.

Haber içi üst reklam

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: