• Yeşilkent’in 40 yıldır bekleyen imar sorunu çözüldü

 • İBB tarafından 2013 yılında çalışmalarına başlanan ve 7 yıldır ilerleme kaydedilemeyen Yeşilkent Mahallesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli tarafından yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda yeniden gündeme geldi.

  Katılımcı planlama modelini esas alan çalışmaların ilk adımı olarak Yeşilkent İmar Planı İletişim Ofisi kuruldu.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Avcılar Belediyesi’nin ortak kullandığı ofiste, imar planı hakkında mahalle sakinlerini bilgilendirme, sorun ve ihtiyaçlarını tespit etme ve birlikte karar verme çalışmaları yürütüldü. Mahalle sakinleri ile birlikte düzenlenen plan notları İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı 2. Toplantısı’nda oy birliğiyle onaylandı.

  “SÖZ VERDİK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”

  Yeşilkent Mahallesinin yaklaşık 40 yıldır imar beklediğini belirten Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli: “100 bin insanımızın yaşadığı, iskan edildiği halde yaklaşık 40 yıldır çözülememiş bir sorunun çözülmesinin önemli bir adımını atan, başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına, Meclis üyelerimiz, komisyon üyelerimiz ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

  CUMHURBAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ

  Ak Parti’den yapılan açıklamada ise: AK Parti İBB Meclis Üyelerimizin çalışması ve oyları ile Yeşilkent mahallemiz rahat bir nefes alacak. Avcılara Hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Avcılar’a yaptığı son ziyaretinde Yeşilkentli vatandaşlarımıza söz vermiş, bizlere de çözülmesi yönünde talimat vermişti. Avcılar’da uzun yıllardır kronik bir sorun haline gelen ve çok ciddi problemleri olan Yeşilkent Mahallesi’nin 1/5000 ölçekli nazım imar planını çok detaylı bir şekilde çalıştık. AK Parti Meclis gurubu olarak İBB Meclisinde onayladık ve Kentsel dönüşümünün önünü açacak İmar planlarını uygulamaya sokuyoruz. Bu vesile ile Yeşilkent Mahallesinde ikamet eden 110.000 vatandaşımıza buradan müjdesini verelim. Yaparsa AK Parti Yapar” ifadeleri kullanıldı

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir