• Yeşilkent’in imar planı askıya çıktı

 • İstanbul Büyüküşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında çalışmalarına başlanan ve üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen ilerleme kaydedilemeyen Yeşilkent Mahallesi 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı yeniden gündeme gelmişti.

  Katılımcı planlama modelini esas alan çalışmaların ilk adımı olarak Yeşilkent İmar Planı İletişim Ofisi kuruldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Avcılar Belediyesi’nin ortak kullandığı ofiste, imar planı hakkında mahalle sakinlerini bilgilendirme, sorun ve ihtiyaçlarını tespit etme ve birlikte karar verme çalışmaları yürütüldü. Mahalle sakinleri ile birlikte düzenlenen plan notları İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı’nda oybirliğiyle geçti.

  1/5000’lik Nazım İmar Planın onaylanmasının ardından tekrar çalışmalara başlayan Avcılar Belediyesi ekipleri, hızlı bir şekilde 1/1000’lik Uygulamalı İmar Planlarını hazırlayarak, Avcılar Belediyesi Meclisi’ne sundu. Avcılar Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kabul edilen plan notları onaylanmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderildi. İBB İmar Komisyonu tarafından değerlendirilen plan notları İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı’nda yapılan oylamada tüm partilerin katılımıyla oybirliğiyle onaylandı.

  Yaklaşık 100 bin insanın 40 yıldır beklediği Yeşilkent Mahallesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıktı. Plan notları 26.09.2023 tarihinden itibaren 30 gün süre ile Avcılar Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü panosunda askıda olacak. İsteyen vatandaşlar Plan ve Proje Müdürlüğü ve Avcılar Belediyesi’nin Yeşilkent Mahallesi Kıvırcık Ali Parkı’nda bulunan Yeşilkent İmar Ofisi’nden detaylı bilgi alabilecek.

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir