Ziya Selçuk

Öğretmenlere aşılama başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında Kovid-19 aşılarını yaptırabileceklerini açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum’da öğretmenlere aşı uygulaması programına katıldı. Bakan Selçuk, “Öğretmenlerimizle beraberiz, öğretmenlerimizle birlikle aşının ilk dozunu oldum. Tüm vatandaşlarımız gibi E-Nabız’la kendilerine nasıl sıra geldiğini öğrenebilirler” dedi.

Devamını Oku »

Bakan Selçuk’tan flaş açıklama… Okullar ne zaman açıklacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili eylül-ekim aylarının daha ağır bastığını söyledi. "Bilim Kurulu'nun tavsiyesiyle hareket edeceğiz. Net tarih yok" diyen Selçuk, "Tabii mayıs-haziran ve eylül-ekim dönemlerine ilişkin de çalışmamız bulunuyor" ifadesini kullandı. Selçuk ayrıca, LGS tarihinin ertelenmesinin de söz konusu olmadığı belirtti.

Devamını Oku »

Bakan Selçuk’tan ‘Doğa Koleji satıldı’ iddialarına yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji'nde yaşanan krize ilişkin olarak, "Ekonomik büyüklük satış ve devir sürecini uzatıyor. Kamu kaynaklarıyla özel kurum kurtarma planımız yok. Satış, devir sürecini çok yakından takip ediyoruz. Öğrencileri resmi okullara yerleştirme planımız hazır. Çocukların eyleme katılıp buna dahil edilmesi yanlış" dedi.

Devamını Oku »

Ziya Selçuk