12 Temmuz 2024

Ahmet Özer

İmamoğlu: Hedefimiz günü kurtarmak değil çözüm üretmek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) köklü kuruluşu İSKİ, kentin altyapısını modernize etmek amacıyla projelerini teker teker uygulamaya koyuyor. Yatırımda hız kesmeyen İSKİ İstanbul’un Avrupa 2. Bölge (Avcılar, Bakırköy, Başakşehir, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Çatalca, Esenyurt, Küçükçekmece ve Silivri ilçeleri) olarak adlandırılan alanda, eksik ve yetersiz kesitli derelerdeki ıslahını tamamladı. Mevcut ıslahlı ve ıslahsız derelerin bakım, onarım ve temizliği yapılarak, halk sağlığını ve çevreyi korumaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. Tamamlanan hizmetler için Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen  “Avrupa 2. Bölge Dere Islahı Ve Bakım Onarımı Tanıtım Töreni” İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün katılımlarıyla gerçekleşti. Törende İmamoğlu, Özer ve İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa birer konuşma yaptı. 

Devamını Oku »

Ahmet Özer: Sistem çocuklarımızı 60 kişilik sınıflara mahkum ediyor

Esenyurt Belediyesinin kreşlerinde eğitim alan öğrenciler düzenlenen törenle mezun oldu. Miniklerin mezuniyet heyecanına ortak olan Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, “Bu dünya çocuklarımızdan emanet aldığımız bir dünya. Bu emanete sahip çıkalım ve çocuklarımıza güzel, yaşanabilir bir dünya bırakalım. Bunu da kreşlerle başlatalım” diyerek 15 yeni kreşin müjdesini verdi.

Devamını Oku »

Esenyurt’ta yeni parkların temeli atıldı

"Temiz, Yeşil ve Ulaşılabilir Bir Esenyurt” mottosuyla yola çıkan Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer'in ortaya koyduğu projelerin yapımı hızla devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren kısa sürede 2 yeni parkı ilçeye kazandıran Başkan Özer, planlanan park projelerinin de müjdesini verdi.

Devamını Oku »

Esenyurt’a iki yeni park geliyor

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’in müjdesini verdiği parkların yapımına başlandı. Balıkyolu ve Atatürk Mahallelerinde yapımına başlanan parklarda hem yetişkinler hem de çocuklar keyifli vakit geçirebilecekleri alanlara kavuşacak.

Devamını Oku »

Ahmet Özer: Başarı hikayesi Esenyurt’ta yazılacak

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer öncülüğünde Ortak Akıl Zirvesi düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen zirveye, CHP Genel Başkan Yardımcısı-CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin, ESİDER Başkanı Turgut Şavlı, SANDER Başkanı Fatih Demir, ISIFED Başkanı Ahmet Faruk Kınacı’nın yanı sıra birçok iş insanı, sanayici ve dernek temsilcileri katıldı.

Devamını Oku »

Ahmet Özer: Kadınlar belediyeyi kendi evleri gibi kullansın

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Esenyurt Kadın Platformu’nun düzenlediği “Esenyurt’ta Kadının Yeri” başlıklı etkinliğe katıldı. Programda hayat yükünün büyük kısmının kadınların omzunda olduğunu belirten Başkan Özer, özellikle temsil meselesindeki adaletsizliğin derhal giderilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Devamını Oku »

Ahmet Özer: Önceliğimiz halkın sağlığı

Esenyurt Belediyesi vatandaşların daha temiz ve hijyenik bir ortamda yaşaması için temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda temizlik filosuna yeni araçlar katan belediye, cadde ve sokaklarda ise çöp konteynerlerini yeniliyor. Temizlik İşleri şantiyesini ziyaret ederek çalışmaları teftiş eden Başkan Özer, “Bütün çabamız; halkımızın daha temiz, daha ulaşılabilir, daha yeşil bir Esenyurt’ta yaşamasını sağlamak. Mottomuz: Sürdürülebilir bir çevre, temiz bir Esenyurt” dedi. 

Devamını Oku »

Ahmet Özer