13 Temmuz 2024
 • Akgün: Atatürk’ün manevi şahsiyeti önünde saygıyla eğiliyorum

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyük Atatürk, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da ilke ve devrimleri ile yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. “Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar” sözünün ışığında fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için de çok daha fazla çalışacağız” dedi.

  “Atatürk’ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir”

  Başkanı Akgün yayınladığı mesajda, “Hayatını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adamış, ulusal birliğimizin, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde minnet ve şükranla anıyorum. Eylem ve fikirleri ile yaşadığı çağa damgasını vuran, mazlum milletlerin bağımsızlık kılavuzu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, eşsiz dehası, azim ve kararlılığı ile bağımsız bir millet meydana getirmiştir. Başarıyla çıktığı kurtuluş mücadelesi sonrasında, Türkiye Cumhuriyeti devletini inşa etmiş ve ulus devlet anlayışıyla örgütlemiştir.

  Gerçekleştirdiği devrimlerle ulusumuza demokratik bir Cumhuriyet ve aydınlık yarınlar armağan ederek, çağdaş dünyanın yolunu açmıştır. Büyük önderin bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak, ancak bizlere bıraktığı ilke ve inkılâplarını yaşatarak ve Atatürk’ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir.

  Bu duygu ve düşüncelerle; 100’üncü şan ve şeref yılına ulaştığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün manevi şahsiyeti önünde saygıyla eğiliyor, en büyük eseri Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatma kararlılığımızı yineleyerek, aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir