DOLAR %
EURO %
ALTIN 454,750,12%
BITCOIN 5083090,14%
İstanbul
12°

PARÇALI BULUTLU

04:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Avcılar Belediyesi’nde memurlar davullu, zurnalı eylem yaptı

Avcılar Belediyesi’nde memurlar davullu, zurnalı eylem yaptı

Avcılar’da memurlar Belediye başkanı Turan Hançerli’yi davullu düdüklü protesto ettiler. Belediye önünde toplanan memurlar basın açıklaması yaparak Turan Hançerli’den hak hukuk adalete riayet etmesini talep ettiler. Memurlara Gelecek partisi yötecileri de destek verdi.

ABONE OL
3 Mart 2021 18:57
Avcılar Belediyesi’nde memurlar davullu, zurnalı eylem yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avcılar Belediyesi’ önünde toplanan memurlar adına açıklama yapan Tüm Bel Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Sönmez, ” Ayrımcılığa son verilene kadar ve taleplerimiz kabul edilene kadar örgütlü mücadelemizle ses yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.

SES YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Avcılar Belediyesi’ önünde toplanan memurlar adına açıklama yapan Tüm Bel Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Sönmez, ” Ayrımcılığa son verilene kadar ve taleplerimiz kabul edilene kadar örgütlü mücadelemizle ses yükseltmeye devam edeceğiz” dedi. Belediye önünde toplanan sendikaya üye belediye çalışanları pankartlar açıp slogan attı, kısa süreli halay çekildi.

Tüm Bel Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Sönmez, burada yaptığı açıklamada geçen yılın Nisan ayında Avcılar Belediyesi’nde yürürlüğe girmesi gereken toplu sözleşmesinin henüz imzalanmadığını belirterek, şunları söyledi: “Ayrımcılığa son verilene kadar ve taleplerimiz kabul edilene kadar örgütlü mücadelemizle ses yükseltmeye devam edeceğiz. Sözleşmeli memurların Ocak 2020 maaşlarına zam yapılmadığı gibi Avcılar Belediyesi Meclis kararıyla maaşları ortalama 300 TL düşürülmüştür. Mahalli İdareler Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları Genelgesinde belirlenen limitlerin altında ücret vermektedir. Yasal olarak zorunlu olduğu halde belediye personeline yemek verilmemektedir. Personel servisinde de kısıtlama yapılmış, 9 adet olan servis sayısı 5’e indirilmiştir. Hijyen kuralarına uyulmadığı için onlarca emekçi korona (covid-19) hastası olmuştur. Önceki dönemlerde yaşadığımız adam kayırma ve taraflı yaklaşımlar artarak devam etmektedir. Gelinen aşamada memurların 5, sözleşmeli memurların  9 ikramiyesi, teknik personelin arazi tazminatı 2017 yılından bu yana ödenmemiştir. 31 Marta kadar tüm alacaklarının sözünü veren Başkanın bu sözünün takipçisi olacağız.  Başta müteahhit alacağı olmak üzere belediye borçlarının önemli bir kısmı ödenmesine karşın, Avcılar halkına hizmet sunan biz emekçilerin alacakları ödenmemiştir.”

Taleplerimizle ilgili işveren tarafı Belediye Başkanı Sayın Turan HANÇERLİ’ ye sesleniyoruz;
-Emekçiler toplu iş sözleşmesi imzalanması için düşük artışları kabul etmiştir. Emekçinin özverisini görmesini ve ayrımcılık dayatmasını geri çekmesini,
-Sözleşmeli memurlara Mahalli İdareler Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları Genelgesinde belirlenen limitlerin üzerinde maaş ödenmesini,
-Beş yıla yakın süredir ödenmeyen alacaklarımızın derhal ödenmesini,
-Temsilcimize baskılara son verilmesini, sendikamızı hedef alan keyfiliklerin ve saldırıların son bulmasını, sürgünün kaldırılmasını,
-İş barışının ve çalışma düzeninin sağlanması için emekçilerin haklarına öncelik verilmesini ve alacaklarının zamanında ödenmesini istiyoruz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP
Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.