• Ayşegül Ovalıoğlu: Bakırköy’de modern bir kent yaratacağız

 • Ailesinin 71 yıldır yerel siyasetin içinde olduğunu söyleyen Dr. Ayşegül Ovalıoğlu, beyin ve sinir cerrahisi alanında Türkiye’nin önde gelen hekimlerinden biri iken, yerel siyasete giriş sürecini şöyle anlattı:

  “Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan, Atatürkçü ve evinde sürekli siyaset konuşulan bir ailede büyüdüm. Hayatının 36 yılını Bakırköy’de geçirmiş, mesleğini Bakırköy’de yapmış, ailesini Bakırköy’de kurup, evlatlarını Bakırköy’de büyüten bir hemşerinizim. Meslek hayatım boyunca yaklaşık 150 bin hastaya hizmet ettim. Bir arkadaşım, Bakırköy nüfusunun neredeyse yüzde 70’i kadar insanın hayatına dokunduğumu söylemişti. Beni siyasete katılma konusunda teşvik eden nedenlerden biri de bu aslında. İnsanlara dokunmanın, hayatlarını iyileştirmenin, güzelleştirmenin, onların mutlu etmenin yollarından biri hekim olmaksa, diğeri de siyaset bence. Ailemden gelen yerel siyaset geleneği; modern bir kentte yaşamanın herkesin hakkı olduğunu düşünmem; ailemin, çevremin, hastalarımın teşviki beni cesaretlendirdi. Hekim ve akademisyen olarak verdiğim sağlık ve eğitim hizmetinin yanına, yerel yönetim hizmetini de eklemek, çocuklarımıza ve gelecek nesillere gurur duyacağımız bir miras bırakmak istiyorum.”

  DAHA İYİ BİR BAKIRKÖY İÇİN YOLA ÇIKTIK

  Bakırköy’ün katılımcı demokrasi ile yönetileceğini; adil, şeffaf, hesap verebilir ve sorumlu bir yönetim anlayışının hakim olacağını vurgulayan Dr. Ayşegül Ovalıoğlu, “Demokratik bir siyasetin, demokratik bir deneyimin temeli yerel yönetimlerden başlıyor. Toplumun tüm kesimlerine hitap eden, temel sorunlarımızı temelden çözmeye yönelik, kapsayıcı projelerle daha iyi yönetilen bir Bakırköy yolculuğuna çıkmakta olduğumuzu müjdelemek isterim” dedi.

  SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

  Dr. Ayşegül Ovalıoğlu, Bakırköy’ü hak ettiği değere ulaştıracak projeler ürettiklerini, İBB’nin de desteği ile bunların tamamını hayata geçireceklerini söyleyerek şöyle devam etti:

  “İBB ile ‘Huzurlu Kentsel Dönüşümü’ hayata geçireceğiz, hiçbir komşumuz bu süreçte tedirginlik yaşamayacak. Trafik ve otopark sorununa kalıcı çözüm getirerek komşularımızın zamanını boşa harcamamasını, mutlu ve iyi hissetmelerini sağlayacağız. Kreş sayımızı artıracağız, Geriatri Merkezi ve huzurevi açacağız, evde sağlık hizmeti getireceğiz, Bakırköy Tıp Merkezi’ni yenileyeceğiz. Emeklilerimize kira yardımı vererek rahat bir nefes aldıracağız. Sahil bandımızı; güvenli, temiz, bakımlı, denize girilebilir bir hale getireceğiz. Baş tacımız şehit aileleri ve gazilerimiz, kentimizin tüm olanaklarından ayrıcalıklı şekilde yararlanacak. Aşevimizi yeniden açacağız. Öğrencilerin günde bir öğün yemek ve temiz suya erişimini artıracağız. Kültür merkezlerimizi yenileyerek daha aktif hale getireceğiz; Bakırköy’ümüz İstanbul’un en güzel kültür, sanat, konser, sergi, tiyatro ve etkinlik merkezi olsun istiyoruz. ‘Tertemiz Bakırköy’ hedefimiz var, okulların tuvalet temizliğini, ibadethanelerin genel temizliğini üstleneceğiz. Engelli komşularımızın ulaşımını, her türlü mekana erişimini ve hareket kabiliyetini kolaylaştıracak tasarımlar yapacağız. Can dostlarımız için çağdaş barınaklar açacak, sahiplendirmeyi artıracak, etkili hayvan kontrol sistemi getireceğiz.”

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir