21 Haziran 2024
 • BALKAN SAVAŞLARI’NDA ÇATALCA’NIN ROLÜ ANLATILDI

  Balkan Savaşı’nın 106. Yıl dönümünde Çatalca Kaymakamlığı tarafından konferans düzenlendi.

 • Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin, Çatalca İlçe Jandarma Komutanı Vekili Üsteğmen Doğan Gültekin, Türk Muharip Gaziler Derneği Başkanı Fethi Kansu, Cumhuriyet Halk Partisi Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Güzel, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda öğrencimizin katılımı ile gerçekleşen konferansta, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Hacısalihoğlu ve Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Bülent Akyay “Balkan Savaşları’nda Çatalca’nın Rolü” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

  Dağyenice’de 17 Kasım 2018 cumartesi günü yapılacak olan Alaiye Şehitleri anma gününden önce öğrencilerimize tarihimizdeki dönüm noktalarından birini anlatabilmek ve bu bilinci kazandırabilmek için düzenlenen konferans sonunda katılımcılara çiçek verildi.

  Konferansın ardından katılımcılara teşekkürlerini ileten Başkan Cem Kara kendilerini ilçelerinde görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir