ALTIN 1.248,570,48%
BITCOIN 5426571,61%
28 Mayıs 2023
İstanbul
19°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CEM KARA DOSYASINI VERDİ BÖYLE SESLENDİ; YOLUMUZ AÇIK OLSUN

CEM KARA DOSYASINI VERDİ BÖYLE SESLENDİ; YOLUMUZ AÇIK OLSUN

ABONE OL
19 Ekim 2018 23:30
CEM KARA DOSYASINI VERDİ BÖYLE SESLENDİ; YOLUMUZ AÇIK OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara aday adaylığı dosyasını CHP Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök’e verdi. Yaptığı açıklamada yeniden aday olduğunu belirten Cem Kara’nın şunları söyledi;

Mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum, çok değerli Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanım, ilçe yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarım, çok değerli belediye meclisi üyelerim, çok saygıdeğer mahalle temsilcilerimiz, delege arkadaşlarımız, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok saygın üyeleri, yol arkadaşlarım, Çatalcamızın çok değerli insanları hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum, hoş geldiniz diyorum.

Tabii; çok daha geniş mekanımız var, sizler görmüyorsunuz ama dışarıda ve merdivende 300’ün üzerinde vatandaşımız var. Belediyeden hep beraber geldik. Burada saatlerce kalabilmek mümkün değil. Ben anlatmak istediklerimi birkaç dakika içerisinde özetlemeye çalışacağım.

Ben 2009 yılında aktif siyasete başladım. Sizlerin gayreti, sizlerin desteği, sizlerin çabaları ile 2009 yılından itibaren yaklaşık 10 yıldır Çatalca’yı yönetiyoruz. Az yapmışızdır, çok yapmışsızdır mutlaka eksiklerimiz olmuştur. Her şeyi dört dörtlük yaptım demek çok doğru değildir. Fakat eksiklerimiz olmasına karşılık her şeyi ahlaklı yapmışızdır, namuslu yapmışsızdır, şerefli yapmışızdır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Yetimin, fakir fukaranın, garip gurebanın, hiç kimsenin 1 kuruşluk hakkı yenmemiştir. Bu 10 yıllık süre içerisinde bu ilçede yaşayan, bu ülkede yaşayan hiçbir insan; kimliğinden, etnik kökeninden, dünya görüşünden, mezhebinden dolayı Çatalca Belediyesi’nde ayrı muamele görmemiştir. Herkes 1. Sınıf insan muamelesi görmüştür. Hepinizin pek çok değerlendirmesi vardır.

Zaman zaman insan yakınındakini görmeyebilir, “ne yapılmış?” diye önümüzde 6 aylık bir süre var. Bu süre içerisinde ilçemize yapılanlar nelerdir? Bunları tabii ki teker teker anlatacağız. Mahallelere ne yapılmıştır? İlçelere ne yapılmıştır? İlçe merkezine ne yapılmıştır? Bunları çok güzel bir şekilde, önce siz değerli Cumhuriyet Halk Partililere, daha sonra da seçmenlere ve bütün insanlarımıza takdim etmeye çalışacağız. Böylece belediyenin yaptığı faaliyetlerden insanlarımızın haberdar olmasını sağlayacağız.
Ben 3. Dönem için çok düşündüm. 2 dönem Belediye Başkanlığı’nın yeterli olduğunu pek çok röportajımda söyledim. Hedefimin bundan sonra bu ülkede Milli Eğitim Bakanlığı yapmak olduğunu söyledim. Hatta bunları söyleyince bazı arkadaşlarımız; “Başkan Çatalca’yı gözden çıkardı.” ya da “Başkandan kurtuluyoruz.” gibi düşünceler içerisinde olmaya çalıştılar. Ama sonuç itibariyle bu güne geldik. Bugün baktım, gördüm ve şuna inandım ki; ben bir dönem daha Çatalca’da Belediye Başkanı olmaya, yaptığımız faaliyetlere devam etmeye ve daha iyisini yapmaya talibim.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin yüzünü yere eğdirmeden, bu bayrağı indirmeyeceğiz. Bunun için gönlünüzün, kalbinizin benimle olduğunu biliyorum. AKP’nin ne kadar güçlendiğini, ne kadar örgütlendiğini, devletin bütün kurumlarını, basını, televizyonları, her türlü yayını nasıl ele geçirdiğini hepimiz biliyoruz. Ama bunun karşısında bütün Cumhuriyet Halk Partililerin kocaman bir yüreği olduğunu da biliyorum. Biz alnımızın akıyla, namusumuzla, şerefimizle, onurumuzla çalışacağız ve 3. Kez başaracağız.
Hepimizin yolu açık olsun.

Kadın kollarımızı unutmuş değilim. Onlara ayrı bir parantez açıyorum. Bize en büyük desteği onlar verdiler. Her seçimde kapı kapı gezdiler, broşür dağıttılar. Yapılan çalışmayı anlatma gayreti içerisinde oldular. Onların hakkını ödemek mümkün değil. Zaten biz biliyoruz ki kadınların hakkı ödenmez. Onlara çok ihtiyacımız var.
Gençler; onları çok aramızda göremedik. Onların okul sorunlarının, iş sorunlarının olduğunu biliyorum. Ama bu dönemde gençlerin de bizimle olacağını biliyorum. Gençlerimizle, kadınlarımızla, her yaştan her gruptan insanımızla 3. Kez başarmak ümidi ile.

Yolumuz açık olsun!

Evet, çok değerli üyelerimiz, çok değerli yol arkadaşlarım hepinizin katkısına, hepinizin emeğine, hepinizin gücüne, hepinizin desteğine ihtiyacım var. Durusu’muzun çok değerli Belediye başkanı Engin Akman arkadaşım da geldi. Şu an aramızda. Bu kez hep birlikte yürüyeceğiz bu yolu. O nedenle bu toplantıya katıldığı için kendisine de desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: