21 Haziran 2024
 • ÇEVRECİ OKULLARA ÖDÜL

  Atık toplama konusundaki çalışmalarını titizlikle sürdüren Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü “Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” düzenledi.

 • Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP-DER) işbirliği ile okullarda çevre bilinci aşılamak ve öğrencilere atık pil toplama alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlediği “Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” sürüyor. 30 Nisan 2019’da sona erecek yarışmanın sonunda, her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet tablet hediye edilecek.

  Atık toplama konusundaki çalışmalarını titizlikle sürdüren Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü “Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” düzenledi. Her sene yapılan yarışma 2018-2019 eğitim öğretim yılında da öğrencilere çevre bilinci aşılamak ve atık pillerin toplanmasını teşvik etmek amacı ile düzenleniyor. 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecek olan yarışmaya Beylikdüzü’nde bulunan özel ve resmi anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ve dengi okullar katılabilecek.

  Her 250 kg Atık Pile 1 Adet Tablet Hediye

  Kampanya sonunda, okul yetkililerinin 444 09 39 numaralı çağrı merkezini arayarak atık pillerin alınması için kayıt oluşturmaları gerekiyor. Okullardan atık pillerin toplanması, bu başvurulara istinaden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli tarafından makbuzlu olarak 2-8 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet tablet hediye edilecek olan kampanyada toplanan atık piller, çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilecek. Ödüller, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün Haziran ayında düzenleyeceği Çevre Haftası etkinliklerinde teslim edilecek.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir