20 Temmuz 2024
 • Çocuk Köyü’ne renkli açılış

 • Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in çocuklar için yaptırdığı ve tüm İstanbul’dan çocuklu ailelerin dikkatini çeken Çobançeşme Çocuk Köyü coşkulu bir törenle açıldı.

  “SİZ BİZLERLE BİRLİKTE OLDUKÇA BİZ DAHA İYİ ŞEYLER YAPACAĞIZ”

  Başkan Deniz Köken törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  “Çobançeşme Çocuk Köyümüz hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın inşallah. Buralarda büyüyeceksiniz, çok şanslısınız. Eyüpsultan’ın bütün bölgelerinde 55 tane park yaptık. Yan tarafta, ikinci etabında daha güzel işler çıkacak. Kemerburgaz’daki Matematik Evi’ni buraya getireceğiz. Otoparkıyla, çevre düzenlemesiyle bu bölge çok daha farklı bir yere gelecek. Bunların hepsine layıksınız. Yapılanların hepsini hak ediyorsunuz. Her ortamda, her daim bizlerle berabersiniz. Buralar siz kullandıkça güzelleşecek. Siz bizlerle birlikte oldukça biz daha iyi şeyler yapacağız.

  “EYÜPSULTAN’DA YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK”

  Şimdi okullar açılacak. Eyüpsultan’da ilkokul, ortaokul bitmeden herkes yüzmeyi öğrenecek, yüzme bilmeyen kalmayacak. Okullarla görüşüyoruz, bir beden dersini yüzmede, bir beden dersini okçulukta, bir beden dersini binicilikte geçireceksiniz. Bir de Matematik Evi’miz var. Bu 8 senelik eğitim döneminde hem matematiği, hem biniciliği, hem yüzmeyi, hem ok atmayı halletmemiz lazım. Yabancı dil sorununu çözeceğiz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir