ALTIN 1.033,150,06%
BITCOIN 427596-3,01%
9 Ekim 2021
İstanbul
28°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:05

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Dalgıçlar denize daldı, çıkanlar hayrete düşürdü

Dalgıçlar denize daldı, çıkanlar hayrete düşürdü

Üsküdar'da "Temiz Üsküdar, Temiz Çevre, Temiz Deniz" sloganıyla düzenlenen etkinlikte su altı temizliği yapıldı. Denizin altının temizlenme çalışmaları ile denize atılan atıklar su altı kamerasıyla görüntülendi. Öte yandan denizden çıkarılan çöplerin arasında görülen çatal ve bıçaklar da dikkat çekti.

ABONE OL
9 Ekim 2021 10:40
Dalgıçlar denize daldı, çıkanlar hayrete düşürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üsküdar Belediyesi ve Limit Doğa Sporları Kulübü iş birliğiyle Üsküdar Beylerbeyi Sahilinde düzenlenen etkinlik kapsamında dalgıçlar, dip temizliği yaparak denize atılan atıkları çıkardı. Bu sırada Üsküdar Belediyesi temizlik personelleri de kıyı şeridindeki çöpleri topladı. Dalış ekipleri, aramaları sonucunda denizden çoğunluğu cam şişe olmak üzere makas, telefon, çatal, bıçak, maske, gibi atıklar çıkardı. Su altından çıkarılan atıklar etkinlik alanındaki stantlarda sergilendi. Üsküdar Belediyesi tarafından hazırlanan stantlarda, duyarlı olunmaması halinde denizlerin gelecek yıllarda nasıl bir görünüme kavuşacağı gösterilerek deniz temizliğine dikkat çekildi.

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Aktaş, amaçlarının bilinç düzeyinin en üst noktaya çıkarmak olduğunu söyledi. Aktaş, “Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü’yle birlikte ortaklaşa ‘Temiz çevre, temiz Üsküdar, temiz deniz’ çalışması yapıyoruz. Amacımız bilinçlilik düzeyini en üst noktaya çıkartıp denizlerin daima temiz kalabilmesini sağlayabilmek. Biz sayın Başkanımız Hilmi Türkmen’in talimatıyla her gün parklarımızda beş çayı buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Burada çocukların tamamına ve insanlara şunu anlatıyoruz. İşin yapılması gerekenleri önceliklendiriyoruz ve onlara canlı bazı görseller gösteriyoruz. 2018 yılında denizlerde balıkların olduğunu görüyoruz. 2023’te balıkların sayısının azaldığını ve 2030’dan sonra denizlerde asla balıkların olmayacağını net ifade ediyoruz” dedi.

Aktaş, “Balık pazarındaki tezgâhta doğada yok olma süresinin 300 yıl olduğunu, 300 yıldan daha önce çözülemediğini, kauçukların 150 yılda çözülemediğini, bir adet sigara izmaritinin 7 metre küp suyu kullanılamaz hale getirdiğini, metallerin ömrünün de aynı şekilde olduğunu ve cam atıklarının da 4 bin yıldan önce çözülemediğini, poşet atıklarının bin yıldan önce çözülemediğini, aynı şekilde plastik atıklarının da bu bin yıllık süreye tekabül ettiğini net bir şekilde anlatıyoruz” diye konuştu..

Öte yandan, denizin altının temizlenme çalışmaları ile denize atılan atıklar su altı kamerasıyla görüntülendi.

Diş teli fiyatı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: