21 Haziran 2024
 • ELVİR BALİÇ: ERSUN HOCA BU TAKIMLA NE YAPSIN

  Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Real Madrid gibi önemli kulüplerde forma giyen eski futbolcu Elvir Baliç Küçükçekmeceli gençlerle buluştu.

 • Halkalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ünlü spor spikeri Yasin Dallı moderatörlüğünde Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide gençlerle bir araya gelen Baliç, samimi açıklamalarda bulundu. Baliç süper ligi değerlendirerek, “Başakşehir şampiyon olur, büyük takımlar düşüşte. Ersun Hoca bu kadroyla ne yapsın” dedi.

  “ERSUN HOCA BU TAKIMLA NE YAPSIN”

  Süper ligin bir düşüş yaşadığını ve skorları tahmin etmenin zor olduğunu kaydeden Elvir Baliç, “Bu sene gördüğümüz kadarıyla bu son 2-3 yılda herkes herkesi yenebiliyor. Büyük takımların büyük bir düşüşü var. Özellikle Fenerbahçe’nin. Galatasaray, Beşiktaş’ın inişli çıkışlı performansları var. Fenerbahçe şu anda bir düşüş yaşıyor. Fenerbahçe’ye Ali Koç büyük bir hevesle geldi. Bence gerçekten hak ederek. Büyük bir istekle geldi. Çok şey yapmak istiyor Fenerbahçe için. Ben de onu destekliyorum. İnşallah çok daha başarılı olur. Onun adına çok üzülüyorum. Kimse bu kadar kötü olacağını beklemiyordu. İnanarak, güvenerek transferler yapıldı ancak bunlar Fenerbahçe’de oynayacak transferler değil. Bu Fenerbahçe’yi bu hale getirdi. Ersun Yanal hoca geldi. Çok yetenekli ve değerli bir hoca. Ben inanıyorum ki ikinci yarı çok daha farklı bir Fenerbahçe izleyeceğiz. Ancak tabiî ki transferler yapılırsa. Çünkü bu takımla başarılı olmak gerçekten çok zor. Transferler yapıldıktan sonra göreceğiz” dedi.

  “ŞAMPİYONLUK ADAYIM BAŞAKŞEHİR”

  Baliç Başakşehir’in istikrarlı bir başarı gösterdiğini belirterek, “Başakşehir ligin sonuna doğru nedense hep bir düşüş yaşıyor. Ve ondan sonra şampiyonluğu kaybediyor ikinci bitiriyor. Bu sene de aynı şekilde iyi başladı. Ama son maçlarda pek iyi oynamıyor, zorlanıyor. Hem puan olarak hem kadro kalitesi olarak şu anda en kalite kadrosu iyi. En büyük şampiyonluk adayın Başakşehir. Ancak her zaman bu yarışın içerisinde Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş olacak diye düşünüyorum.”

  “TÜRKLERİN SAYISI ARTARSA MİLLİ TAKIM BAŞARILI OLUR”

  Türk milli takımda oynama hayalinin olduğunu ancak bir türlü nasip olmadığını da sözlerine ekleyen Baliç,Herkes bana Bosna 3,5 milyon nüfusla Dünya Kupası’na katılıyor da Türkiye neden katılmıyor diyor. Ben de tabiî ki şaşırıyorum. Bir takımda kaç tane yıldız oyuncu sayabiliriz. Ciddi bir şekilde kalite sıkıntısı var. Bu da tabiî ki Türk Milli Takıma yansıyor. Yeni oyuncular yavaş yavaş geliyor. Onun için de bir zamana ihtiyaç var. Yabancıların kaliteli olması lazım. Çok fazla yabancı olduğu için Türk oyuncular geride kalıyor. Bir sınırlama olursa başarılı olacağını düşünüyorum. Lucescu çok tecrübeli bir hoca ama elindeki kadro çok önemli. Bu kadroyla gerçekten çok zor” dedi.

  “SOKAKTA TOP OYNAYARAK BAŞLADIM”

  Bosna Hersek’te kendi mahallesinde futbola başladığını da kaydeden Baliç, “Mahallede futbol oynamaya başladım. Kendim övünmeyi pek sevmem. Ama küçükten beri yetenek vardı bende. Bunu insanlar söylüyordu. Bosna’da bir takım vardı oraya yazıldım. Yavaş yavaş orada başarılı oldum. 92 senesinde Bosna’da savaş başladı. Savaş sırasında dışarı çıkmamız yasaktı. Ufak tefek turnuvalar oluyordu. Başka bir takıma geçtim. Oradan da Bursa’ya geçtim. Bursaspor’a. Ve sonrası geldi. Burada önemli olan asla vazgeçmemek ve çok çalışmak” diyerek gençlere seslendi. Söyleşi sonunda gençlerin de sorularını yanıtlayan Baliç’e Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri MüdürÜ Oktay Kurt teşekkür ederek çiçek verdi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir