• İbrahim Sancak Camii dualarla açıldı

  Büyükçekmece Belediyesi ile Sancak Ailesi iş birliğiyle yaptırılan ve bir süre önce ibadete açılan İbrahim Sancak Camii ve Taziye Evinin resmi açılışı dualar eşliğinde gerçekleşti.

 • Mimarsinan Mahallesi’nde 2 bin 200 metrekarelik bir alana inşa edilen ve 900 metrekare genişliğine sahip olan İbrahim Sancak Camii ve Taziye Evi ilçenin en büyük camilerinden biri olarak hizmet verecek.   

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, katkılarından ötürü Sancak Ailesi’ne teşekkürlerini sunarak şu şekilde konuştu: “Sancak Ailesi’nin Büyükçekmece hayatına kattığı eserlerden bir tanesi de İbrahim Sancak Camii’dir. Sancak Ailesi ile birlikte Büyükçekmece Eğitim ve Hizmet Vakfı ve Büyükçekmece Belediyesi olarak gücümüzü birleştirdik. Şehrimize ileride tarihi eser niteliği kazandıracak bir ibadethane daha kattık. Bu şehrin belediye başkanı olarak Sancak Ailesi’ne bir teşekkürüm de şudur; Sancaklar Yeraltı Camii almış olduğu ödüllerle Avustralya’dan Amerika’ya kadar ülkemizin ve şehrimizin ismini 12 kez çok üst düzeyde duyurdu. Kendilerine bir kez daha şahsım ve Büyükçekmece halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Camii’nin üzerinde İbrahim Sancak Camii yazıyor. Kendisine gani gani rahmet diliyorum. Sancak Ailesi gibi hayırseverlerimizin Büyükçekmece’ye katkıları çoktur. Yaklaşık 30’dan fazla okul ve 25’ten fazla camiyi hayırseverlerimizin katkılarıyla halka kazandırdık.

  4 okul ve 3 caminin açılışı gerçekleştirilecek

  İnşaatı biten 4 okul ve 3 camii açılışının da önümüzdeki haftalarda yapılacağını belirten Başkan Dr. Hasan Akgün sözlerine şu şekilde devam etti: “Bundan sonraki resmi açılışımız Pınartepe Mahallesi’ndeki Yahya Çavuş Camii’nde olacak. Daha sonra Cumhuriyet Mahallesi’nde Hilal 86’daki M. Zeki Karakoç Camimizin açılışını gerçekleştireceğiz.”

  Büyükçekmece’de yapımı tamamlanan 4 okulun açılış törenlerinin de önümüzdeki haftalar da gerçekleştirileceğini belirten Başkan Akgün, “Muratçeşme’de 1 okulla 1 camimizin temel atma törenini haftaya yapacağız. Bunların hepsini çevremizdeki vatanını, milletini seven gönlü zengin vatandaşlarımızın büyük katkılarıyla yapıyoruz. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu camiinin ve bazı camilerin yapımında katkıda bulunan Prof. Dr. Mahmut Sami Kirazoğlu’na da teşekkürlerimi sunuyorum Hayırsever, gönlü zengin, kıymetli vatandaşlarımızın katkılarıyla bunlar olmuştur. Bütün hepsinden Allah razı olsun” dedi.

  “1400 yıldır ailemizin geleneğidir”

  Uzun yıllardır Büyükçekmece de yaşadıklarını ve ilçe halkının bir parçası olduklarını belirten hayırsever işadamı Ethem Sancak da Başkan Akgün’e teşekkürlerini sunarak, “Bu eserin inşasına katkıda vesile olduğu için sevgili başkanıma, Büyükçekmece Hizmet Vakfı’na ve saygı değer mimar hocamıza huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Mekan yaptığımız yere katkıda bulunmak 1400 yıldır ailemizin geleneğidir. Bu güzel eserin Büyükçekmece halkına ve camii cemaatine hizmet etmesi için vesile olduğumuz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

  Cuma Namazı kılındı

   Konuşmaların ardından Sancak Ailesi fertleri Başkan Akgün’le birlikte camii açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninin ardından cami cemaati Cuma Namazı’nı kıldı. Cuma Namazı’nın ardından cemaate yemek ve lokum ikramı yapıldı. Büyükçekmece eski Müftüsü Mehmet Narin’in duaları eşliğinde gerçekleştirilen İbrahim Sancak Camii’nin açılış törenine Sancak Ailesi adına Ethem Sancak, Suat Sancak, Murat Sancak, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir