• Küçükçekmece’de 3 mahalleye 3 taziye evi

 • Taziyeevi projesi ile yakını vefat eden Küçükçekmecelilerin cenaze işlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Biz hemşerilerimizin yalnızca iyi gününde değil kötü gününde de yanında olmak istiyoruz. 3 ayrı mahallemizde hayata geçireceğimiz taziyeevleri, taziye için ayrılan süreyi kısalttığı gibi evlere olan ihtiyacı azaltmaktadır. Böylece komşularımızın yanında olarak, acılı günlerinde yüklerini bir nebze olsun alarak, yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Komşularımız, geniş aile yapılarımız dolayısıyla, apartman dairelerinde almaya zorlandıkları taziyeleri artık, evlerinde değil 200’e varan kişi kapasitesiyle taziyeevlerimizde kabul edecekler ” diye konuştu.

  Kentte önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan taziyeevleri; mutfak, şadırvan, mescit, erkek ve kadın WC, taziye salonu olarak tasarlandı. Kanarya ve Fatih Mahalleleri ile Halkalı Merkez Mahallesi Hayat Parkı içerisinde hizmet verecek olan taziyeevlerinde sadece taziye kabulü değil, sosyal aktiviteler de gerçekleştirilecek.

  5 yılda 6122 haneye hizmet verildi

  Öte yandan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Cenaze ve Taziye Hizmetleri Birimi; Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün işbirliği ile çalışmalarını yürütüyor. Cenaze ve Taziye Hizmetleri Birimi,  5 yılda 6122 haneye sıcak yemek, taziye çadırı, masa, sandalye ve şehir içi ulaşım desteği vererek, acılı günlerinde vatandaşları yalnız bırakmadı.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir