• KÜÇÜKÇEKMECE’Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

  Yaklaşan ‘3 Aralık Engelliler Günü’ nedeniyle CHP Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Gülkanat kahvaltıda dezavantajlı vatandaşlarla bir araya geldi.

 • Açılış konuşmasını yapan EHAF Başkanı ve Küçükçekmece Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olan Cemalettin Gürsoy, “Ülkemizde yaşayan yaklaşık 10 milyon engelli, var olan haklarının yok olmasından muzdarip. Ancak bugün burada bu temel sorunları tartışmak yerine meclis üyesi aday adayı olduğum Küçükçekmece’de yaşayan engelli kardeşlerimizin sorunlarını tartışıp çözüm önerileri arayacağız” ifadesini kullandı.

  ÖZEL İNSANLARA ÖZEL GÖREV

  Engelli sorunlarının tartışıldığı toplantıda söz alan Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Gülkanat, “Bugün ben icraatlarımdan bahsetmeyeceğim. Bugün sizlerin sorunlarını dinleyerek başkan adayı olduğumda neler yapmam gerektiğinin bilincine kavuşmuş olacağım. Ayrıca sizlerin sorunlarını bilmem mümkün değil. Göreve gelirsem sizin sorunlarınızı çözmek için içinizden birisini yani konuya hakim olanı işin başına geçireceğim. Şikâyet ettiğiniz sorunlar ancak bu şekilde aşamalı olarak çözülebilir” ifadelerini kullandı.

  YENİ BİR KENT OLUŞTURACAĞIZ

  Seçildiğim takdirde benim gündeme getirdiğim bir takım çalışmalar var diyen Ali Rıza Gülkanat “ İlk önce yapacağımız şey tam bir kentsel dönüşümden yanayım. Yeni bir kent oluşurken toplumun bütün bireylerinin kenara itilmeden, herkesin sorunlarını bilen sorunların tamamını plana yansıtarak yeni yapılacak kentsel dönüşümüne yansıtabileceğimiz çalışmalarımız var. Yeni inşa edeceğimiz Küçükçekmece’de herkesin sorunlarına çare bulmuş olacağız. Yani dezavantajlı arkadaşlarımızın sosyal donatıların olacağı, çarşıda gezebileceği, alış veriş yapmalarını, kafelere gidip oturmalarını, yolları daha rahat kullanmalarınız için elimizden her gelen olanakları yeni yapacağımız planların üstüne işlenecek ve bunu uygulamaya sokacağız. Şu anki mevcut binaların durumunda siz değerli arkadaşlarımızın barındırabilecek nitelikte asansörler yok. Küçükçekmece’nin bir bölümü merdivenli sizler bu alanları nasıl kullanacaksınız ki? Bizim amacımızda sizlerin rahat edebileceği ortamları yaratmak. İşte bu yüzden en başından beri kentsel dönüşüm diyorum. Benim bir iddiam var ben bu bölgede doğmadım ama Küçükçekmece’de gençliğim geçti. Bu ilçemize kendimi borçlu hissediyorum. Yeniden burayı inşa ederken bu sorunların tamamını yeni yapacağımız yapılanmaya yansıtmak istiyorum” şeklinde konuştu.

  SORUNLARI HEP BERABER AŞACAĞIZ

  Gülkanat konuşmasının sonunda “ Ben aday olup seçildiğim takdirde sizleri temsil eden içinizden, derneklerinizden arkadaşlarla bu çalışmaları yapacağız. Sizinle ilgili bir birim kurup beraber sorunlar için ne yapabilir, nasıl sorunları çözeriz diye birlikte çalışacağız. Sizlerin yaşadığı sorunları ancak siz bilirsiniz. Ben ne kadar empati yaparsam yapayım bir yere kadar anlayabilirim. Bu yüzden diyorum ki işi bilenler dümene geçecek, belediyemizde sizin biriminiz olacak ve sorunların üstesinden hep beraber geleceğiz. Belediyenin başına getirdiğiniz insanların vicdanının ve kalbinin buna yönelik olması lazım. Ben şahsıma, vicdanıma ve kalbime güveniyorum” dedi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir