23 Haziran 2024
 • Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan’a büyük vefa

 • Çatalca Belediyesi Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan Geleneksel Yağlı Güreşleri organizasyonu Nakkaş mahallesinde başladı. Eyüp Başpehlivan mezarı başında dualarla kabri başında ziyaret edildikten sonra ilçe protokolü, sporcular, Eyüp Başpehlivan’ın torunları, akrabaları, mahalle halkı ve basın mensuplarının katılımıyla yemek programı organize edildi.

  Çatalca Belediyesi Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan Geleneksel Yağlı Güreşleri organizasyonuna 662. Tarihi Edirne Kırkpınar Başpehlivan’ı Yusuf Can Zeybek, ile diğer dualı çayırların marka isimleri başpehlivanlar; Hüseyin Gümüşalan, Mustafa Taş, İsmail Balaban, Osman Aynur, Ertuğrul Dağdeviren, Recep Kara ve Abdullah Güngör gibi değerli isimler dualı çayırda ter döktü.

  ÇATALCA’DA GÜREŞ AĞASI YİNE DEĞİŞMEDİ

  Çok çekişmeli geçen güreşlerde güreş ağası ihalesi yine Şeref Tatlı tarafından kazanıldı.  Başpehlivan Mustafa Taş, tüm rakiplerine dualı çayırı dar ederek günün zafer kazanını oldu.

  ÜNER PEHLİVANLARI TEBRİK ETTİ

  Organizasyon sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Üner; “Bu yıl Çatalca Belediyesi yağlı güreşlerimize Nakkaş’lı Eyüp Başpehlivanımızın ismini verip, organizasyonumuzun merkezine vefamızı konumlandırdık. Ülkemizin dört bir yanından yoğun bir katılım sağlanması bizleri oldukça onurlandırdı. Günü zaferle tamamlayan Mustafa Taş kardeşimi ve dualı çayırımıza terini döken tüm pehlivanlarımızı yürekten tebrik ederim. Ayrıca yeniden güreş ağamız olan Şeref Tatlı’yı kutlar, yağlı güreşlerimize destekleri için çok teşekkür ederim. Çatalcamıza kazandırmaya durmaksızın ilk gün ki aşkla devam edeceğiz. Hayırlı olsun’’ dedi

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir