• ON BİNLERCE KİŞİ CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

  Cumhuriyet’in ilanının 95’inci yıl dönümü, Beylikdüzü’nde coşkuyla kutlandı. Çocuğuyla genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle Beylik Pazar Alanı’ndan başlayan ‘CumhuriyetYürüyüşü’ne, ellerinde meşaleler ve Türk bayrakları ile katılan binlerce vatandaş, 29 Ekim heyecanını hep birlikte yaşadı.

 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Beylikdüzü’nde coşku dolu anlara sahne oldu. Beylikdüzü Belediyesi’nin “Elimizde Bayraklar, Dilimizde Şarkılar, Yüreğimizde Atatürk” sloganıyla düzenlediği ‘Cumhuriyet Yürüyüşü büyük ilgi gördü. Beylik Pazar Alanı’ndan başlayan yürüyüşe, 7’den 70’e her yaştan binlerce kişi ellerinde meşaleler ve Türk Bayraklarıyla katıldı. Cumhuriyet Etkinlik Alanı’nda sona eren yürüyüşün ardından sevilen sanatçı Şevval Sam şarkılarını Cumhuriyet için seslendirdi.

  Cumhuriyet Bayramı’nın her yıl olduğu gibi bu sene de birlik ve beraberlik içinde kutlandığı Beylikdüzü’nde, 28 Ekim Pazar günü Yaşam Vadisi Tören Alanı’ndaki Çelenk Koyma Töreni ile başlayanCumhuriyet Bayramı coşkusu, 29 Ekim Pazartesi günü Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen 5. Uluslararası Heykel Sempozyumu Kapanış Töreni ve Beylik Pazar Alanı’ndaki ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ ile devam eden bayram kutlamalarına katılan vatandaşlar, Cumhuriyet Etkinlik Alanı’ndaki Şevval Sam konseriyle Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yılını büyük bir coşkuyla kutladı.

  İmamoğlu: “Hiç Kimse Bizi Ayıramayacak”

  Cumhuriyet Etkinlik Alanı’nda yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün milletine, bayrağına, milli birlik ve beraberliğe değer veren bir önder olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Türk Milleti olarak Cumhuriyet Bayramı başta olmak üzere, tüm milli ve dini bayramlarımızı kol kola, omuz omuza yaşayacağız. Hiç kimse ve hiçbir siyasi duygu bizi ayıramayacak, hiçbir kavram da ayrıştıramayacak. Çünkü biz, bayrağına aşık, milletine aşık, Atatürk’üne aşık, Cumhuriyet’ine aşık bir milletiz.Yaşasın Mustafa Kemal, Yaşasın Cumhuriyet ve yaşasın bu ülkede birlik ve beraberlik içinde yaşayan Türk Milleti.” şeklinde konuştu.

  Sam: “Cumhuriyet’e İlelebet Sahip Çıkacağız”

  Ünlü sanatçı Şevval Sam da “Ben, bir kadın olarak, Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşı olarak kendimi istediğim gibi ifade etme özgürlüğüne sahip olduğum için Atatürk’e minnettarım. Ne mutlu ki O’nun açtığı yoldan O’nu putlaştırmadan, O’nun izinde giderek Cumhuriyet’e sahip çıkıyoruz ve ilelebet sahip çıkmaya devam edeceğiz.”diye konuştu. İmamoğlu, konser sonunda sanatçı Şevval Sam’a plaket ve “Karikatürlerle Atatürk” adlı kitabı takdim etti.

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir