ALTIN 779,520,07%
BITCOIN 768587-0,56%
16 Haziran 2021
İstanbul
15°

PARÇALI BULUTLU

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Özer, belediye başkanı Bozkurt’u topa tuttu: Yaptıkları hiçbir şey yok

Özer, belediye başkanı Bozkurt’u topa tuttu: Yaptıkları hiçbir şey yok

AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Harun Özer, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri ile birlikte ilçe basın toplantısı düzenledi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile ilgili sert eleştirilerde bulunan Özer: Mevcut belediyenin şuana kadar yapmış olduğu hiçbir şey yok” dedi

ABONE OL
16 Haziran 2021 13:28
Özer, belediye başkanı Bozkurt’u topa tuttu: Yaptıkları hiçbir şey yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Harun Özer, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri ile birlikte ilçe basın toplantısı düzenledi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile ilgili sert eleştirilerde bulunan Özer: Mevcut belediyenin şuana kadar yapmış olduğu hiçbir şey yok” dedi

Esenyurt’ta 120 bine yakın üyeleri olduklarını belirten Başkan Özer, “43 mahallede gençlik kollarımız, kadın gençlik kollarımız dâhil teşkilatlanmamız hazır. 25 meclis üyemiz var. Cumhur ittifakıyla birlikte bu sayı 27’ye çıkıyor. . Yakın zamanda Esenyurt’ta seçim olursa Ak Parti teşkilatı olarak seçime hazırız. Esenyurt’ta yürüdüğümüz yollar, kaldırımlar, parklar, bahçeler, hastaneler, sağlık ocakları hepsi tartışmasız Ak Parti iktidar döneminde yapılmış. Bizim dönemimizde bir milyonun üzerinde park yapılmış. Yapılan termal tesislerimiz bir buçuk yıldır tadilatta. Bu tadilatın biran önce bitmesini istiyoruz. Sosyal belediyecilik alanında yaptığımız hizmetler ulaşılmayacak boyutta” ifadelerini kullandı.

3 ayda ödeneği bitirdiler

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un faaliyet raporunu reddettiğini söyleyen Özer, “Mevcut belediye başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un zaman zaman bizi çalıştırmıyorlar anlamında veya bütçemiz yok, borcumuz çok gibi söylemleri var. Bizim 2004’te belediyeyi aldıktan sonra belediyenin bütçesi 33 milyon 800 bin liraydı. 2004’te borcumuz 33 bin 812, 2005’te 59 milyon 738 olmak üzere iki yıllık süreç içerisinde toplamda 93 milyon 550 bin lira. Burada yapılanlar ilk iki yıldan bahsediyorum. İlk etapta gelir gelmez Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhuriyet Parkı yapılan projelerimizden birisi. 2019-2020 arasıyla karşılaştırırsak iki tane park biri beş bin metre kare diğeri dört bin metre kare Saadetdere’de bir park. Boş yerlerde yapıldığı için bu parklarda kamulaştırma yok. Bizim dönemimizde yapılan iki parkta kamusallaştırılmıştır. Kızılay, Esenyurt Devlet Hastanesi, Verem savaş dispanseri, eski Esenyurt sağlık ocağı, Esenyurt’un iki yakasını bir araya getiren Balıkyolu Köprüsü yine bizim dönemimizde de hızlı bir şekilde yapılan çalışmalar. O dönemlerde Esenyurt’ta doğal gaz yoktu. Geçmiş dönem belediye başkanımız Necmi Kadıoğlu’nun 2004’te seçimi kazanmasıyla bir hafta içerisinde Saadetdere’de ilk kazmasıyla çalışmalar başladı. Belediyede yapılan 179 ihaleden 15’i açık ihale, 21F-21B 31 ihale pazarlık sürüp geri kalan 133 ihale ise doğrudan teminle yapılan bir ihale. Yapılan 179 ihalenin 164’ü doğrudan teminle akrabaya, eşe, dosta verilen bir durum. Bunlar denetim komisyon raporumuzda var. En önemlisi belediye başkanı Sayın Bozkurt aday olurken yazılı bir taahhütnamesi vardı. Birileri için değil Esenyurt halkı için çalışacağız diye belirtmişti. Basın müdürlüğü ile ilgili 7,5 milyon bütçesi olan müdürlüğün üç ayında ödeneği bitirip encümenden tekrar beş milyon ödenek ek bütçe istenerek 12 bin 500 harcama yetkisi alınmıştır. Yılın ilk yarısındayız bakalım daha ne kadar ek bütçe istenecek merak ediyoruz. Bunu da zaman gösterecek” dedi.

Yaptıkları hiçbir şey yok

Mevcut Esenyurt Belediyesi yönetiminin şu ana kadar ilçeye yaptığı hiçbir şey olmadığının altını çizen Özer, “Mevcut belediyenin şuana kadar yapmış olduğu hiçbir şey yok. Bunu da vurgulamış olalım. Pandemi döneminde spor merkezleri kapalı olduğu halde 285 bin liralık fitness malzeme alımı yaptılar. Kültür müdürlüğü ile ilgili KDV dâhil 442 bin 795 bin bedelle 6 ihale yapılmış. Bunların hepsi doğrudan teminle mor reklama verilmiştir. Mor reklam kimdir ne zaman kurulmuştur? Seçim öncesi vermiş olduğu vaatler seçildikten sonra yapmış olduğu 5 yıllık stratejik plan ile faaliyet raporundaki veriler ve çalışmalar birbirini tutmadığı için vadettiği faaliyetleri gerçekleştirmediği ve yetersiz bulduğumuz için faaliyet raporuna ret verdik” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP
Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.