20 Temmuz 2024
 • RECEP ERGÜL’DEN HALK MÜZİĞİ ZİYAFETİ

  Türk halk müziği sanatçısı Recep Ergül, İBB ve Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde konser verdi.

 • Sanatçıya, vokalde Ufuk Şimşek, bağlamada Engin Aydın, ritm sazlarda Emrah Bedir, kemanede Emre Katıkçı, klavyede ise Burhanettin Türünç eşlik etti.

  MÜZİKSEVERLERDEN TAM NOT

  Sarıkamış, Çanakkale ve Almanya türkülerine sesiyle yeniden hayat veren Recep Ergül, Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde seslendirdiği türkülerle unutulmaz bir konser verdi. “Seyyah Olup Şu Alemi Gezerim, Sarıkamış, Ahu Gözlüm, Sarıkamış’a Varmadan, Ervah-ı Ezelden” isimli türküleri icra eden sanatçıya, eski pop sanatçısı Ali Rıza Binboğa ve çeşitli sanatçılar da eşlik etti. Performanslarıyla müzikseverlerden tam not alan sanatçılar, gece boyunca adeta halk müziği ziyafeti verdi.

  SANATÇI, SARIKAMIŞ TÜRKÜLERİYLE ŞEHİTLERİ ANDI

  Recep Ergül, “ Seyircisiz bir sanatın anlamı yoktur. Sanatçının toplumla buluşması, böyle mümkün oluyor. Bana bu fırsatı veren emeği geçenlere teşekkür ederim. Kaygısızca hareket ediyorum, içimden ne gelirse, onu kendim için söylüyorum. Popüler olana kaymak gibi bir kaygım olmadı. Bu benim solo konserimdir. Kasım- Aralık ayı bizim için hazindir. Sarıkamış şehitlerini bize hatırlatır.  Yerel yönetimlerimizde bu konuya çok duyarlı ve 65 ilimizde Sarıkamış şehitleri anma programları gerçekleştiriyoruz. Onlar, hala bizim yüreklerimizde, unutmayız, unutmadık. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir