20 Temmuz 2024
 • ÜNLÜ OYUNCULAR ABDÜLHAMİD’İ ANLATTI

  Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen “Gündemdekiler” konulu söyleşiye Payitaht Abdülhamid dizisinin oyuncuları Hakan Boyav ve Bahadır Yenişehirlioğlu konuk oldu.

 • Dizide  “Mahmut Paşa” karakterine can veren Hakan Boyav ve Tahsin Paşa karakterini canlandıran Bahadır Yenişehirlioğlu içten ve samimi sohbetleriyle dizinin yakın takipçilerinden ve hayranlarından büyük ilgi gördü.

  Hakan Boyav, Abdülhamid Payitaht dizisinin başarısının tüm oyuncuların rollerinin hakkını vermesine bağlı olduğunu ifade ederek, “Bu proje kolay bir dizi projesi değildir. Diriliş veya Kurtlar Vadisi seyrettirilmesi kolay projelerdi.Aksiyon ve savaş var.    Biz, çok ciddi bir politik, dönem dizisi yapıyoruz. Bunun bu kadar seyirci tarafından izleniyor olması hem yapımın başarısı hem oyuncuların başarısıdır” diye konuştu.

  MAHMUT PAŞA’YA MİNİK HAYRANINDAN ‘PASTIRMA’ İKRAMI

  Pastırma yemesi ile hafızalarda yer eden “Mahmut Paşa” rolüne ithafen dizinin minik izleyicisi İrem’in ünlü oyuncuya pastırma ikram etmesi söyleşide renkli görüntüler oluşturdu. Boyav, küçük hayranın ikram ettiği pastırmayı yerken izleyenleri de gülmekten kırdı, geçirdi.

  “ABDÜLHAMİD ANLATILMASI ZOR BİR KARAKTER”

  Bahadır Yenişehirlioğlu ise Abdülhamid’in anlatılması zor bir karakter olduğunu belirterek,  “ Zor bir dizi. Çünkü Abdülhamid Han karakteri tarihte bir toplum tarafından yüzde 50-yüzde 50 ayrıştırmaya tabi tutulmuş. Toplumun bir kısmı Abdülhamid’e Kızıl Sultan demiş, bir kısmı ismi Abdülhamid Han cennet mekan demiş. Böyle bir karakteri anlatıyor olmak, bıçağın sırtı gibidir. Oyuncular ve cast çok doğru. Yapım iyi çalışıyor. Kamera arkası oyuncuların birbiriyle olan bağları çok iyi. Dizinin bu kadar kaliteli olmasının bir sebebi de budur. Abi- kardeş ilişkisi altında bu iş yapılıyor ” dedi.

  Cennet Kültür ve Sanat merkezinde gerçekleştirilen söyleşide kitaplarını da imzalayan Yenişehirlioğlu, bir oyuncu olarak, en çok “Şems” karakterini canlandırmayı istediğini ifade etti.

  Hayranlarının sorularını yanıtlayan oyunculara söyleşi sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Nurettin Çevik, günün anısına çiçek takdim etti.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir