• Utku Caner Çaykara görevi devraldı

  Rekor oyla Avcılar Belediye Başkanı seçilen Utku Caner Çaykara mazbatasını aldı. Görevi Turan Hançerli'den devralan Çaykara, "Avcılar'da yeni bir dönem başlıyor. Rehavete kapılmak yok. Kibre kapılmak yok. Ben bilirim ben yaptım asla olmayacak. Buradan hepinize söz veriyorum. O koltuk asla evladınızı değiştirmeyecek. O koltuk bir kibir abidesine dönüştürmeyecek. O koltuk bizleri asla değiştirmeyecek. Buna söz veriyorum" dedi.

 • Avcılar Belediye Başkanı seçilen Utku Caner Çaykara göreve başladı. Turan Hançerli’den görevi devralan Çaykara’ya, Avcılar halkı yoğun ilgi gösterdi.

  Avcılar’da her mahalleye eşit hizmet götüreceğiz diyen Çaykara, “Avcılar’da pozitif bir hizmet yarışı başlıyor. Bu yarış daha iyisini yapma yarışıdır. İstanbul ve Avcılar’da hizmet yarışı başlıyor. İBB Başkanımız önderliğinde yolumuz açık olsun. Tam yol ileri” dedi.

  BEN YAPTIM OLDU ASLA OLMAYACAK

  Göreve gelen Utku Caner Çaykara, “Önümüzdeki 5 yıl parti ayrımı yapmadan insanlarımızı ötekileştirmeden; herkese bir evlat, bir kardeş, ağabey gibi olacağız. 5 yıl hizmet edeceğiz, Bunun adı yeni bir sayfadır. Türkiye için yeni bir vizyondur. Artık bu milletin gençliğine söz vermedir. İnşallah sizlere mahcup olmayacağız. 5 yıl boyunca Avcılar için kıymetli çalışma yapmış ve bundan sonra da omuz omuza çalışacağımız, demokrasi, bayrak yarışında omuz veren Hançerli’ye teşekkür ediyorum. Oy vermeye giden bizi destekleyen desteklemeyen 300 bini aşkın Avcılarlı vatandaşımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Hangi partiye oy verdiğine bakmadan eşit hizmet götüreceğimiz 5 yılımız olacak. Uzun bir yoldan geliyorum. Gençlik kollarında yetişmiş, İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde mücadele etmiş biri olarak bugün böylesine ağır bir görevin sorumluluğunu hissediyorum. Rehavete, kibre kapılmak yok, “ben yaptım oldu, olacak” asla olmayacak” ifadelerini kullandı.

  DAHA YAPILACAK HİZMETLER VAR

  Çaykara, konuşmasının ardından görev süresi tamamlanan Başkan Turan Hançerli’den başkanlık mühür ve mühür beratını aldı. Hançerli, Çaykara’nın, 450 bin nüfuslu Avcılar’a çok iyi hizmet vereceğine inandığını belirterek, “5 yılda çok kıymetli işler yaptık. Elbette daha yapılacak hizmetler var. CHP’nin eşitlik ve demokratik hizmet anlayışı ile hizmet edeceksiniz. Avcılar ve İstanbul ittifakının başarısı ile daha güzel günlerimiz olacak” dedi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir