• Vehbi Orakçı Beylikdüzü’nün vizyon projelerini açıkladı

 • Yeniden Refah Partisi Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Vehbi Orakçı projelerini anlattı. Beylikdüzü’nde kurucu başkan olduğu dönemde bir köyü aldık diyen Orakçı, “Bir kasabayı bir köyü aldık, çamurlu yolları olan, köpeklerin cirit attığı, durakların, otobüslerin olmadığı bir şehri aldık ve sizlerle birlikte marka bir şehir haline getirdik. 40 sene önce buraya geldiğimiz zaman burası ücra bir köydü. Otobüs bulamazdık, o günlerden bugünlere bu şehrin her noktasında ayak izimiz ve emeğimiz vardır.” dedi.

  BEYLİKDÜZÜ’NE PROJE ÜRETMEKTEN VAZGEÇMEDİM

  Görevi bırakmasının ardından Beylikdüzü için çalışmaktan ve proje üretmekten vazgeçmediğini söyleyen Orakçı, “2009 yılında belediye başkanlığını bıraktık ancak iş hayatında önemli deneyimler ve tecrübeler edindim. Şimdi bu deneyim ve tecrübelerini Beylikdüzü’nde yeniden başkan olarak vatandaşlarımız ile buluşturmayı hedefliyorum. Dünyayı gezdik, notlarımızı aldık. Örneğin Tayvan’da bir cadde gördüm ve hayran kaldım. Şimdi biz Cumhuriyet Caddemizi aynı o cadde gibi hayatın nabzının attığı, ışıl ışıl bir cadde yapacağız. Bizler geçmişte nasıl belediye bütçesini doğru ve dürüst bir şekilde kullandıysak önümüzdeki dönemde de bunu gerçekleştirerek belediyemizi zenginleştireceğiz ve büyüteceğiz. Bizim kaynağımız var ve projelerimize yeter. Bir belde belediyenin Türkiye’de yapamayacağı hizmetleri buraya getirdik. Bunu da işte kaynak yaratarak ve var olan kaynakları da adil, şeffaf ve dürüst bir şekilde kullanarak başardık. Şimdi kaynaklarımız büyüdü, şehrimiz büyüdü. Biz tüm projelerimizi yapacak akla ve ferasete sahibiz” şeklinde aktardı.

  KENTİ YÖNETİRKEN PARTİZANLIK YAPMAYACAĞIZ

  Liyakat esaslı hareket ettiğini belirten Orakçı, ekibini de yine yeterlilik düzeyi yüksek kişilerden seçtiğini de, “Biz kenti yönetirken asla partizanlık yapmayacağız. Geçmişte de bu kente hizmet ederken asla ‘AK Particilik yapmadık’ herkese eşit hizmet anlayışı ile yaklaştık. Biz bu kentte ideolojik saplantı yerine liyakati esas alan bir anlayışla Beylikdüzü’ne çağ atlatacağız. Biz göreve geldiğimizde bu şehir yoklar şehriydi. İşte biz liyakat ve eşit hizmet anlayışıyla bu şehre salonlar, kültür merkezleri, okullar kazandırdık” sözleri ile anlattı.

  SORUNLARI BİZ ÇÖZECEĞİZ

  Beylikdüzü’lü seçmenlere de seslenen Orakçı, “Beylikdüzü’nün particiliğe ihtiyacı yok. Adı üstünde yerel seçim. Yerelde bu şehri yönetecek bir ekibi ve lideri seçeceğiz. Diğer seçimi geçen sene yaptık. İktidar belli muhalefet belli. Bu seçimde ideolojik hareket etmeyeceğiz. Beş dakikalık tatmin için sadece bir an partime oy verdiğim mutluluğunu yaşamak için beş yıl aksayan hizmetler, aksayan trafik ve sıkıntılar sorunlarla baş etmeye çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

  İŞTE VEHBİ ORAKÇI’NIN VİZYON PROJELERİ

  – Eğitim Kültür Teknoloji ve Yazılım Vadisi
  – 10 bin sosyal konut projesi
  – Beylikdüzü Üniversitesi
  – Yaşam Vadisi Teleferik Projesi
  – 58 yeni park
  – 8 yeni ana arter
  – 8 battı – çıktı
  – İDO ile deniz ulaşımı
  – Yıkılan Beylik Pazarının yeniden yapımı
  – Fuar – Kongre Projesi
  – 10 yeni okul
  – Bey mobil
  – Nostaljik tramvay
  – 5 yeni spor salonu ve sahası
  – Kadın gelişim ve istihdam merkezi
  – Hayvan Mezarlığı
  – Çöplerin yeraltına alınması
  – Site aidatlarının düşürülmesi
  – Engelliler Rehabilitasyon ve Spor Merkezi
  – 10 Mahalleye Beymarket
  – Sağlık kompleksi
  – 40 STK için hizmet merkezi
  – Akıllı atık yönetimi
  – 3 adet kapalı pazar
  – Nikah salonu projesi
  – Hayvan hastanesi
  – Belediye konuk evi
  – Kentsel dönüşüm
  – Cumhuriyet Caddesi yayalaştırma projesi
  – 10 bin ai,leye sosyal yardım
  – 10 bin öğrenciye burs
  – 10 mahalleye gençlik merkezi
  – Görme Engelliler Okulu
  – Madalyalı bahçeler yarışması
  – 10 mahalleye sosyal tesis
  – 10 mahalleye emekliler lokali
  – 10 mahalleye kreş
  – Roman Mahallesine düğün salonu
  – Yaşam Vadisi Festivali Ramazan Şenlikleri
  – 60 yeni yol ve cadde düzenlemesi
  – 4 mahalleye kültür merkezi

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir