21 Haziran 2024
 • YÜZME AKADEMİSİ’NDE İLK ETAP SONA ERDİ

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Spor İstanbul tarafından hayata geçirilen Yüzme Akademisi'nde birinci dönem tamamlandı.

 • 15 spor tesisinde uygulanan ve 6-12 yaş arası 1000 çocuğun katıldığı Yüzme Akademi’de finale kalan 300 çocuk arasından dereceye girenlere madalya verildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme havuzu bulunan 15 spor tesisinde uygulanan Yüzme Akademi Projesi çocukların erken yaşta sporla ve yüzmeyle tanışmaları amacıyla hayata geçirildi. Projeye yapılan başvurular içerisinde fiziksel özellikler, sağlık koşulları ve suda kalma gibi kriterler göz önünde bulundurularak 1000 sporcu adayı çocuk belirlendi.

  15 Temmuz 2017’den buyana yüzme eğitmenleri ve antrenörleri eşliğinde gerçekleştirilen eğitimler 25 metre ve 50 metrelik havuzlarda gerçekleştirildi. Katılımın ücretsiz olduğu projede 15 tesiste müsabakalar gerçekleştirildi ve tesislerdeki müsabakaların ardından 300 çocuğun katılımı ile final yapıldı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sporcu yetiştirme merkezi olan Cebeci Spor Kompleksi’nde düzenlenen final programına İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ve İBBSK Başkanı Bahattin Ulusan ile sporcuların aileleri katıldı. Günün sonunda kendi kategorilerinde ilk üç dereceye girenler madalya ile ödüllendirilirken, yüzmede gelecek vadeden çocuklar bir üst kategoride olan Suya Adını Yaz Projesi’ne dahil oldular. Minik yüzücülerin burada ulusal ve uluslararası turnuvalara hazırlanmaları ve milli takım kadrolarına kazandırılmaları amaçlanıyor.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir