• Akpolat: ‘Omuz omuza kara kışla mücadele edeceğiz’

 • Beşiktaş Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine günlük sıcak yemek ulaştıran aşevini ziyaret eden Başkan Rıza Akpolat, “Günde 5 bin adet yemek kapasiteli aşevimiz ile ihtiyacı olan herkesin yanındayız. Beşiktaş’ta omuz omuza kara kışla mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

  Beşiktaş Belediyesi’nden yapılan açıklamada; kara kışla mücadele kapsamında ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşların yanında olmaya, dayanışmayı büyütmeye devam edildiği belirtildi.

  Açıklamaya göre; Beşiktaş Belediyesi, bünyesindeki aşevi ile ilçedeki ihtiyaç sahibi tüm komşularına sıcak yemek ulaştırıyor. Günlük 5 bin adet yemek kapasiteli aşevinde profesyonel bir ekip tarafından üretilen ve hijyen şartlarına uygun olarak paketlenen yemekler, her sabah saat 07:00’de dağıtıma çıkarılıyor. Sıcak yemekler, her gün ihtiyaç sahibi ailelere, kreşlere, öğrenci yurtlarına, gençlik merkezine, kadın koordinasyon merkezine, engelli koordinasyon merkezine dağıtılıyor.

  Aşevini ziyaret ederek yapılan çalışmaları, yemeklerin üretim aşamasını kontrol eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, şunları söyledi:

  “Ekonomik sıkıntıların derinleştiği, üst üste gelen zamların hepimizin hayatını zorlaştırdığı bir dönemdeyiz. Kara kışın etkilerini bu yıl hep beraber daha derinden hissettiğimiz günler yaşıyoruz. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak, komşularımızı bu ekonomik sıkıntılardan bir nebze olsun koruyabilmek için çözüm yolları geliştirmeye çalışıyoruz. Beşiktaş’a yepyeni bir aşevi kazandırdık. Günde 5 bin adet yemek kapasiteli aşevimizde profesyonel bir ekip tarafından üretilen ve hijyen şartlarına uygun olarak paketlenen yemekler, her sabah saat 07:00’de dağıtıma çıkarılıyor.

  Her gün ihtiyaç sahibi ailelere, kreşlere, öğrenci yurtlarına, gençlik merkezimize, kadın koordinasyon merkezimize, engelli koordinasyon merkezimize yemek ikramında bulunuyoruz. Yine aşevimizde hazırlanan sıcak çorbaları Mobil Öğrenci’Ye aracımız ile günde en az bin üniversite öğrencisine ulaştırıyoruz. Ayrıca, Covid-19 karantinasındaki ihtiyaç sahibi komşularımıza 10 gün boyunca yemek gönderimi yapıyoruz. Talep olduğunda taziye evlerine de aşevimizden yemek çıkarıyoruz.”

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir