16 Temmuz 2024
  • DÜŞMANIN SİNSİ OLANI TEHLİKELİDİR

    Kadın ve Aile Sağlığı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Esenyurt Kültür Merkezinde, teknoloji bağımlılığı konulu panel gerçekleştirildi. 

  • Slayt gösterimi ardından başlayan programa Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Yasemin Sarıca Aytan’ın yanı sıra Kadın ve Aile Sağlığı Hizmetleri Müdürlüğü Ahu Doğruyol, Uzman Psikolog Dr. Ömer Faruk Öndağ ve çok sayıda Esenyurtlu ebeveyn katılım sağladı.

    Panelde konuşan ve “düşmanın tehlikelisi kendini gösterini değil, sinsi olan tehlikelidir” diyen Uzman Psikolog Dr. Ömer Faruk Öndağ; “Bunu 15 senelik tecrübeme dayanarak olarak söylüyorum. Pırıl, pırıl çocuklarımız teknoloji bağımlılığıyla birlikte kandırılıyor ve daha sonra anne-babayı kandırmaya başlıyorlar. Bir film, bir oyun yapıyorlar ve çocuklarımız tamamen o oyuna, o filme bağlı bırakılıyor. Çocuklarımızın yeme, içme ihtiyaçları dâhil, bütün sosyal ihtiyaçları yapılan filmlerde, oyunlarda veriliyor. Bununla birlikte çocuklarımız alkol, kumar ve uyuşturucu bağımlılığı gibi kötü bir hal alıyorlar. Bana göre çocuk eğitimi yoktur, büyük eğitimi vardır. Çünkü çocuklarımız hep bizleri örnek alırlar ve bizleri tekrar ederler. Bizler attığımız adımlara çok dikkat etmeliyiz ki, onlar daha güvenli adımlar atabilsinler” ifadelerini kullandı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir