21 Haziran 2024
 • ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN ASANSÖR SEVİNCİ

  Esenyurt‘ta yaşayan 2  bedensel engelli gencin sınıflarına ulaşmak için yaşadığı zorluk, okula yaptırılan asansörle son buldu.

 • Engelli gençler, arkadaşlarının kucağında çıktıkları sınıflarına artık asansörle çıkacak.

  Esenyurt Belediyesi tarafından Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi Okuluna yaptırılan asansör, engelli öğrencilerin yüzünü güldürdü. Derse girebilmek için arkadaşlarının kucağında zorlu bir yolculuk yapmak zorunda olan gençler, asansörle derslerine destek almadan katılabilecek olmanın sevincini yaşadı.

  Esenyurt ‘ta yaşayan bedensel engelli lise öğrencileri, yaşadıkları zorluklar nedeniyle eğitimini aksatmak durumunda kaldı. Arkadaşlarının desteğiyle sınıflarına çıkabilen iki genç, durumu okul müdürüne bildirdi. Bunun üzerine okul yönetimi belediye ile iletişime geçti ve okula asansör yapıldı. Engelli öğrenciler yapılan asansörle bağımsız okul içinde istedikleri yere gidebilmenin sevincini yaşadı.  Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da okulu ziyaret ederek engelli öğrencilerin sevincini paylaştı.

  Kadıoğlu, “Onlara hizmet etmekten keyif alıyoruz”

  Engelli bireylere destek olmak amacıyla okula asansör yaptırıldığını belirten Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu,” Engellilerimizin her türlü ihtiyaçlarında yanlarındayız. Çocuklarımızın eğitim alabilmeleri için bütün katlara çıkabilmeleri lazım. Okullarında asansör eksikti. Onu yaptırdık. Diğer öğrenciler gibi derslerine rahat rahat çıkabilecekler. Keyif alıyoruz onlara hizmet etmekten” dedi.

  Eğitim alırken yaşadıkları zorlukların artık en aza indiğini belirten engelli öğrenciler,”  Üst kata çıkamıyorduk. Derslerimize gidemiyorduk. Arkadaşlarımız sayesinde gidiyorduk. Onlar bizi yalnız bırakmak istemiyordu. Onlardan Allah razı olsun müdürümüzden Belediye başkanımızdan Allah razı olsun. Çok mutluyuz artık arkadaşlarımızın beli incindi mi canı acıdı mı diye düşünmeyeceğiz. Kendi işlerimizi halledeceğiz “ diye konuştular.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir