17 Haziran 2024

GÜNDEM

Ödül İstanbul’dan bayram müjdesi

Özyurtlar Holding tarafından yapımı devam eden Ödül İstanbul Projesinde daire teslimleri tüm hızıyla devam ediyor. 39.561 m2 arsa üzerine 362.584 m2 inşaat alanı ile 1+1, 2+1 ve 3+1’lerden oluşan toplam 2683 daire, 102 adet ticari alan olmak üzere 2785 üniteden oluşan Ödül İstanbul’da yaşayan mülk sahiplerine Özyurtlar Holding bayram müjdesini verdiler.

Devamını Oku »

Büyükada yeni meydanına kavuşuyor

2021 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Planlama Ajansı ve Adalar Belediyesi iş birliği ile açılan kentsel tasarım yarışmasını kazanan proje için 13 Haziran 2024’te gerçekleşen İstanbul 5 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 659 Numaralı Toplantısı’nda onay kararı çıktı.

Devamını Oku »

İmamoğlu, Candaroğlu’na tebrik ziyareti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Mustafa Candaroğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu. Seçimle göreve gelen herkesin kamu hizmeti yaptığını belirten İmamoğlu, “Her insan diyalog kurdukça, müzakere ettikçe, daha mantıklı, daha doğru kararlar alabiliyor. O bakımdan ben, bu 5 yılın İstanbul’da müzakeresi bol, diyaloğu bol, ortak akıl sürecinin arandığı bir dönem olmasını arzu ediyorum” dedi. 

Devamını Oku »

Çalık tecrübelerini gençlere anlattı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Akademisi’nde yaptığı konuşmada Beylikdüzü’nde yürütülen ve Türkiye’ye örnek olan çalışmaların süreçlerini anlattı.

Devamını Oku »

Balcıoğlu: Silivri tarım ve hayvancılıkta önemli bir üs

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Trakya Birlik Silivri Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, Silivri Tarım Kredi Kooperatifi, Silivri Ziraat Odası ve Silivri Önder Çiftçi Derneği'ni ziyaret ederek, kooperatif ve dernek yetkililerini Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in 14 Haziran’da Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesi Galatasaray Meydanı’nda düzenleyeceği Trakya Buğday Mitingi’ne davet etti.

Devamını Oku »

Ahmet Özer: Önceliğimiz halkın sağlığı

Esenyurt Belediyesi vatandaşların daha temiz ve hijyenik bir ortamda yaşaması için temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda temizlik filosuna yeni araçlar katan belediye, cadde ve sokaklarda ise çöp konteynerlerini yeniliyor. Temizlik İşleri şantiyesini ziyaret ederek çalışmaları teftiş eden Başkan Özer, “Bütün çabamız; halkımızın daha temiz, daha ulaşılabilir, daha yeşil bir Esenyurt’ta yaşamasını sağlamak. Mottomuz: Sürdürülebilir bir çevre, temiz bir Esenyurt” dedi. 

Devamını Oku »