11 Temmuz 2024

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İBB’DE YENİ ATAMALAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yönetim kadrosuna iki yeni atama daha yapıldı. İBB Kültür Daire Başkanlığına Hülya Muratlı, Kültür Varlıkları Daire Başkanlığına ise Mahir Polat atadı.

Devamını Oku »

İBB’de bir istifa daha!

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek görevinden istifa etti. Şimşek, İBB şirketlerinden İSPARK A.Ş.’nin de hala Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükşehir yönetiminden istifa edenlerin iştirak şirketlerindeki yönetim kurullarındaki görevlerinden ayrılmadıkları için yönetimlerin yenilemediğini açıklamıştı.

Devamını Oku »

METROBÜS SİLİVRİ’YE GİDECEKTİ BÜYÜKÇEKMECE’YE BİLE GELEMEDİ

7 yıldır gündemde olan ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılamayan Büyükçekmece - Hadımköy arasındaki yolda sık sık trafik kazaları yaşandığına dikkat çeken Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a çağrıda bulunarak; “Genelde öğrencilerin kullandığı bu yolu bir an önce bitirin” dedi.

Devamını Oku »

140 KAMYON ÇÖP TOPLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile İBB iştiraki İSTAÇ, deniz yüzeyindeki yüzer atıkları yerli üretim Deniz Yüzeyi Temizleme Teknesi (DYT) ile topluyor.

Devamını Oku »

ŞEHİR HATLARINDA KIŞ TARİFESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Şehir Hatları ders zilinin çaldığı 17 Eylül itibariyle kış tarifesine geçti. 8 buçuk ay sürecek kış tarifesinde 21 hatta günlük 600 sefer düzenlenecek. Okulların ilk günü 06.00-14.00 saatleri arasında seferler ücretsiz.

Devamını Oku »

SU SPORLARI FESTİVALİ MARKA OLACAK

Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda 25 ülkeden 2500’ü aşkın sporcunun katılımıyla düzenlenen İstanbul Uluslararası Su Sporları Festivali, İBB Başkanı Mevlüt Uysal ile Gençlik ve Spor Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla son buldu. Flyboard sporcusunun yaptığı gösteri sonrası havada açtığı Türk Bayrağı ve İBB Bayrağı’nı Başkan Uysal ve Bakan Kasapoğlu’na teslim etmesi vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Devamını Oku »

İstanbul Büyükşehir Belediyesi