21 Haziran 2024
 • KUDÜS YALNIZ DEĞİL MİTİNGİ

  Esenyurt Kudüs Platformu tarafından ABD’nin Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak tanıması sonrasında Esenyurt Yeni Belediye Meydanında on binler protesto için bir araya geldi. 

 • Dev sahne kurulan Yeni Belediye Meydanından, Filistinli Müslümanlara ve Kudüs’e Esenyurtlu binler hep bir ağızdan destek çağrısı yaptı. Düzenlenen mitinge Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, sivil toplum kuruluşları ve binlerce Esenyurtlu katılım sağladı.

  Programda imam hatipli gençlerden oluşan Grup Mesaj sahne alarak seslendirdikleri ilahiler ile Filistinli Müslümanların yalnız olmadığının mesajlarını verdiler. Grup Mesaj ardından Tasavvuf Musiki sanatçısı Murat Belet sahne aldı.

  “Kudüs bizim imtihanımızdır”

  Esenyurt Yeni Belediye Meydanında düzenlenen Kudüs’ü Düşünme ve Destek programına İlahiyat Profesörü ve televizyon programcısı Prof. Dr. Mustafa Karataş’ta katıldı. Karataş söz alarak Kudüs’ün önemini anlattı.

  Karataş, “ Bugün İslam’ın ve Müslümanların yeni bir testten, sınavdan geçtiği bir gündür. Bugün bir imtihanla daha karşı karşıyayız. Bugün ABD’nin inşallah çöküşüne de sebep olacak, başındaki kişinin aldığı ve o yamyamları andıran attığı imzası ile yeni bir sayfa açılıyor. Bu sayfa biliniz ki İslam’ın vahdetinin oluşma sayfasıdır. Müslümanlar Kudüs meselesinde aynı yürek ve aynı iman ve aynı ses olacaktır ve bunu bugün görüyoruz. 15 Temmuz’da bu millet canını malını feda etmeyi ve ölmeyi öğrenmiştir. Bu millet bugün Kudüs içinde yine aynı iman ve inançla bunu sergilemeye hazırdır. Kudüs artık imtihanımızdır, zalimlerin imtihanıdır. Bazı İslam ülkelerinin başındaki münafık ve zalimlerin gitmeleri için imtihandır. Kudüs imtihandır ve iman ehli ile imanlının, mümin ile kâfir’in ayrılacağı sınav günündeyiz artık” dedi.

  Pro. Dr. Mustafa Karataş konuşması ardından Kudüs için ve tüm İslam âlemi için dua ederek Esenyurt ’tan ayrıldı.

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir