20 Temmuz 2024
  • Mesut Üner şoförlerin mülkiyet sorununu çözüme kavuşturdu

  • Başkan Mesut Üner Ankara’da, İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, geçmiş dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı şimdiki AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan ve AK Parti Samsun Milletvekili aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş’u ziyaret etti.

    Mesut Üner’in girişimleriyle çıkarılan kanun çerçevesinde; Kanun yürürlüğe girmeden önce ihale yoluyla veya hak tanınmış taksi, minibüs, dolmuş ve servisler sınırsız olacak yani mülkiyet hakkı verilecektir. Otobüsler ise çıkacak kanun gereği 49 yıllığına çalışma hakkı kazanmış olacak. Kanun çıktığı tarihten sonra yapılacak olan ihaleler minibüs, taksi, dolmuş ve servislerde en az 10 yıl en fazla 30 yıl süreli ihale edilecektir.

    Türkiye çapındaki şoför esnafının mülkiyet hakkının çözümü sonrası şoför esnafıyla gerçekleşen akşam yemeği sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Mesut Üner; ‘’Bizim Çatalca ilçemize aşkımızdan çok sevdamız var. Çünkü unutmayalım ki aşk biter ama sevda ömürlüktür. Bizde Çatalca ilçemize olan sevdamızdan güç alarak seçimi ajandamızın ilk gündem maddesi olarak tutmadık ve yine Ankara yollarına revan olduk. Çatalca Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sacit Şık ağabeyimin katılımıyla oldukça verimli Ankara temasları gerçekleştirdik. Temaslarımız sırasında şoför esnafımızın mülkiyet sorununu çözüme kavuşturduk ve bu çözüm müjdemiz tüm Türkiye’de ses getirdi. Şoför esnafımızın mülkiyet sorunun çözüme kavuşması noktasında desteklerinden dolayı her zaman yanımızda olan Çatalca’lı AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu’na, İçişleri Bakan Yardımcımız Bülent Turan ve AK Parti Samsun Milletvekilimiz aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Mehmet Muş’a şahsım ve tüm Çatalca halkım adına çok teşekkür ederim. İkinci dönemimizde ilçemize hizmet yolunda ilk günkü aşkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Günümüz kutlu, müjdemiz ilçemiz ve tüm Türkiyemize hayırlara vesile olsun.’’ dedi.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir