20 Temmuz 2024
 • MHP 55 adayını açıkladı

 • MHP, yerel seçimler için kesinleşen 55 adayını açıkladı. Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimlerine 30 büyükşehirde ortak adayla girmek ve bunların 28’inde AKP adayı gösterilmesi konusunda anlaşmıştı. MHP’ye kalan iki büyükşehirin adayı belirlendi. Manisa’da mevcut Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ve Mersin’de MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi, Mersin İl Başkanı Serdar Soydan’ı aday gösterilecek.

  Kastamonu ve Osmaniye’de MHP’li başkanlar yeniden aday gösterilmedi

  Adayları açıklanan 12 il ise şöyle: Amasya, Bartın, Bayburt, Çankırı, Erzincan, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye. Mersin, Nevşehir ve Niğde dışında MHP, 2019 seçimlerinde kazandığı Manisa ile 10 ilin adarını açıkladı. Manisa ve sekiz ilde mevcut başkanlar aday gösterilirken Kastamonu ve Osmaniye’de başkanlar yeniden aday gösterilmedi.

  Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu yerine MHP MYK üyesi Yüksel Aydın aday oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de ise Kadir Kara yerine, Mersin Toroslar ilçesi kaymakamlığına devam eden İbrahim Çenet aday gösterildi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir