ALTIN 795,450,77%
BITCOIN 559057-0,79%
13 Aralık 2021
İstanbul

AÇIK

06:49

İMSAK'A KALAN SÜRE

Silivri’de üreticiler gübre aracına kavuştu

Silivri’de üreticiler gübre aracına kavuştu

Silivri Belediyesi, tarımsal üreticilerin ahır gübrelerini toprakla buluşturmak amacıyla Katı Gübre Serpme Aracı satın aldı. Bu araç ile tarım topraklarında kimyasal gübre kullanımının azaltılması ve böylece toprağın veriminin daha da artırılması hedefleniyor.

ABONE OL
13 Aralık 2021 13:39
Silivri’de üreticiler gübre aracına kavuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Silivri’de üreticiler için önemli bir destek projesi daha hayata geçiriliyor. Silivri Belediyesi, tarımsal üreticilerin ahır gübrelerini toprakla buluşturmak amacıyla Katı Atık Gübre Serpme Aracı satın aldı. Bu araç sayesinde hayvanı olup hayvansal atığını kaldırmak ya da bertaraf etmek isteyen çiftçilerin atıkları Silivri Belediyesi tarafından taşınacak. Ayrıca hayvansal atıklarını gübre olarak tarlasına serpmek isteyen çiftçiler nakliye ve kepçe maliyetinden kurtulacak ve elindeki gübreyi tarlaya homojen olarak dağıtarak daha verimli sonuçlar alabilecek. Katı Gübre Serpme Aracı ile hayvansal gübrelerin tarlalara doğru bir şekilde serpilip toprağın organik madde içeriği zenginleştirilerek toprak kalitesi de artırılmış olacak. Böylece kullanılan kimyasal gübre miktarı azaltılarak Silivrili çiftçiler önemli bir masraftan kurtarılmış olacak. Belediyenin bu çalışması ile hayvansal atıkların yol kenarlarına gelişigüzel bırakılması da önlenerek çevre kirliliğine son verilmiş olacak.

YILMAZ: “ELİ NASIRLI ÇİFTÇİLERİMİZİN İÇİ RAHAT OLSUN”

Katı Gübre Serpme Aracı ile ilgili açıklamalarda bulunan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Bugün çiftçilerimize yeni bir destek vermenin daha mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemizin bünyesine bir Katı Gübre Serpme Aracını kazandırıyoruz. Buradaki muradımız topraklarımızda organik gübre kullanımını artırmak ve üreticilerimizi kimyasal gübre masrafından kurtararak onlara ekonomik olarak katkı sağlamak. Eli nasırlı çiftçilerimizin içi rahat olsun. Biz Silivri Belediyesi olarak üreticilerimizin yanında olmaya, onlara bir nefes bir soluk olmak adına tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Doktorya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.